کدخبر: ۲۰۸۹۶۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ولایتی: ایران سردمدار بیداری اسلامی است

اقتصاد نیوز : علی اکبر ولایتی در مراسم افتتاحیه سی و پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم، از بیداری اسلامی، اقامه نماز در قدس شریف و ایستادگی در برابر تفرقه افکنی در امت اسلامی گفت.

علی اکبر ولایتی در مراسم افتتاح سی وپنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم گفت: اجازه نمی‌دهدیم کشورهای اسلامی را تجزیه کرده و امت اسلام را چند دسته کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر ولایتی در آغاز سی و پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن بضمن خوشامدگویی به  قاریان و حافظان قرآن کریم در خصوص تمدن ملل اسلامی گفت:هیچ کتاب اسمانی به اندازه قران در خصوص  علم ، تعقل نکرده است.

وی با اعلام اینکه بیش از ده باراز  واژه علم   در قران استفاده شده است، افزود:در آیات مختلف بر ارجحیت علم در مقابل هر عمل دیگر و  عالم در مقابل جاهل به کررات امده است.

مشاور مقام معظم رهبری در خصوص مسایل پیش روی جهان اسلام گفت: زمانی که استعمار برکشورهای اسلامی قالب شد موجب ضعف   تمدن اسلامی شد و خواستند آن را جایگزین فرهنگ غربی کنند برای همین سلطه فرهنگی را آغاز کرده و گمان کردند با  سلطه فرهنگ غربی میتوانند پیشرفت را برای مردم جهان مصور کنند.

وی با اعلام اینکه ایران پرچمدار نهضت بیداری اسلامی است ، تصریح کرد: بیداری اسلامی یعنی احیای اسلام و حاصل این بیداری مردم عراق ، و مصر و یمن ودیگر کشورهای منطقه بوده است.

ولایتی بازگشت به اسلام را موجب استقرار ایران و عراق و در مقابل امریکایی دانست و اظهار داشت:آمریکایی ها در همه حملات خود به کشورهای اسلامی  شکست خوردند.بر همین اساس حکومت سوریه در حال  بازگشتن به خویشتن اسلامی خود است و امسال دولت سوریه قوی تر از سالهای پیش عمل خواهد نمود.

وی با اعلام جنگپ آمریکایی در عراق افزود: آمریکایی ها تصور میکردند میتوانتد در کشور عراق  نایب السلطنه مشخص کنند در حالیکه مردم  توانستند حکومت مستقلی تشکیل دهند و انچه که در دولت آنجا مصوب می شود روی خلاف اسلام نباشد و همچنین مردم افغانستان با اینکه زیر سلطه امریکایی ها بودند توانستند اسلام را مبنا قرار دهند

مشاور رهبری در امور بین الملل با تاکید براینکه اسرائیل در جنگ با یک کشور اسلام مدار  لبنان نیز شکست خورد افزود:امروز به برکت بیداری اسلامی این جبهه مقاومت تشکیل شده است  و جبهه مقاومت توانسته تصوری ازاسلام با محوریت مقاومت و ایستادگی نشان  کند.

 وی تجزیه کشورهای اسلامی را نقشه شوم امریکایی ها خواند و ادامه داد: تجزیه کشورهای اسلامی بر هم زدن اتحاد امت اسلامی که تحت کشورهایی که حمایت میکنند است و از همین جا به امریکایی ها میگویم که باتضعیف کشورهای اسلامی موفق نخواهند شد به اهداف شوم خود دست یابند.

وی بااشاره به فشار در برجام افزود: آمریکایی های میخواهند از برجام پوسته ای بدون محتوا بماند که ما این را قبول نداریم و اگر فکر میکنند به ایران از طریق برجام فشار بیاورند میتوانند ادعای واهی است.

ولایتی با تاکید براینکه ایران به عنوان پرچمدار نهضت بیداری اسلامی اجازه نمی دهد تجزیه در ملل اسلامی اتفاق بیافتد، اظهار داشت:موضع ایران در منطقه به عنوان پرچمدار  جبهه امت اسلامی اجازه نمیدهد  کشورهای اسلامی را تجزیه کرده و امت اسلامی را چند دسته کنند.

 وی ادامه داد : مصلحت امت اسلامی بروحدت است و هرکاری که دشمنان ما میکنند بر اساس تفرقه بوده  و م بنای ما باید براساس وحدت بوده و این مسابقات  به برکت قرآن منشا خدمات بزرگی است وامیدواریم بر اساس تعالیم قرآن و ائمه شاهد پیروزی امت اسلامی و نماز خواندن در قدس شریف باشیم.