کدخبر: ۲۰۹۸۲۱ لینک کوتاه

والدین برای تحصیل بچه ها چقدر وقت می گذارند+نمودار

اکونومیست از رابطه تحصیلی والدین و کودکان در جهان گزارشی منتشر کرده است .

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شب چراغ ،نوشتن مشق دردسری برای زندگی کودکان است. این فعالیت همچنین می تواند بار سنگینی روی دوش والدین باشد، که سعی می کنند در به پایان رساندن آن نقش داشته باشند یا حتی بدتر باید مهارتهای قدیمی آنها را که فراموششان شده است، دوباره به یادشان آورد. دخالت والدین در آموزش و پرورش موجب موفقیت در کودک می شود. گزارش جدیدی از بنیاد وارکی، یک موسسه خیریه آموزشی، نشان می‌دهد که والدین چقدر برای آموزش فرزندان خود زمان می گذارند. این تحقیق در 29 کشور انجام شد و نشان داد که والدین در اقتصادهای نوظهور، زمان بیشتری را صرف کمک به مشق کودکان نسبت به همتایان خود در کشورهای ثروتمندتر می‌کنند.

 در هند، پدر و مادر به طور متوسط 12 ساعت در هفته را صرف کمک به بچه های خود می کنند که پنج ساعت بیشتر از میانگین جهانی است. تقریبا هیچ کدام از این والدین نگفتند که هیچوقت به فرزندانشان کمک نمی‌کنند. این موضوع برعکس پدر و مادرها در فنلاند و ژاپن است که به طور متوسط در حدود سه ساعت وقت میگذارند. در واقع، تنها 5 درصد از فنلاندی‌ها می‌گویند که حداقل هفت ساعت صرف کمک به فرزندان خود برای انجام تکالیف می کنند و 31 درصد هرگز هیچ وقتی را صرف نمی‌کنند.

 دغدغه والدین (یا قصور) در مورد این موضوع، در برخی کشورها بیشتر مشهود است. این تحقیق از پدر و مادر نیز پرسیده بود که آیا آنها احساس می‌کنند که زمان مناسبی را صرف این فعالیت‌ها می کنند یا خیر. اکثر مخاطبان در هند و ویتنام، احساس میکردند که زمان صرف شده در این مورد مناسب است. در اوگاندا، پرو، مالزی و برزیل، بیش از 40 درصد از والدین به رغم این که بیش از میانگین جهانی کمک میکردند، مضطرب بودند که شاید به اندازه کافی وقت نمی‌گذارند. در مقابل، فرانسوی‌ها یک نگرش آزادانه (لسه فر) داشتند: تنها 11 درصد از آنها هفت ساعت یا بیشتر صرف کمک می‌کردند، اما تنها 22 درصد احساس می‌کردند که زمانی که صرف می‌کنند، بسیار کم است.

 البته، دلایل عدم کمک، متنوع است. شایعترین دلیل چیزی است که تقریبا تمام والدین با آن آشنا هستند: زمان. بیش از نیمی از آنها می‌گویند که آنها بیش از حد مشغول هستند. والدین نیز با تحصیلات و آموزش خود درگیر هستند. حدود نیمی از والدین در چین، در مورد کمبود دانش خود نگران بودند، که در مقایسه با 29٪ در سراسر جهان قرار دارد. موضوع دلگرم‌کننده این است که گاهی اوقات کودکان کمک آنها را نمی‌خواهند: 44 درصد از والدین فنلاند این نکته را ذکر کردهاند که بیشترین سهم را در بین کشورها دارد. و ممکن است کودکان به آن نیازی نداشته باشند: فنلاند در میان ده کشور برتر در آزمون های بین‌المللی قرار دارد.