کدخبر: ۲۰۹۹۸۷ لینک کوتاه

حسن روحانی در تبریز:

تصمیات قاطعی برای ارز گرفته‌ایم

اقتصادنیوز: حسن روحانی، رئیس‌جمهوری دیروز به استان آذربایجان شرقی سفر کرد.

او در جمع مردم که در ورزشگاه تختی این شهر جمع شده بودند به تشریح وضعیت موجود کشور پرداخت. به گزارش اقتصادنیوز بخش‌های مهم این سخنرانی در ادامه می‌آید.

 

*آنهایی که در کاخ سفید نشستهاند به تعهدات خود پایبند باشند یا نباشند، به تمدن خود پایبند باشند یا نباشند، به انسانیت خود پایبند باشند یا نباشند، ملت بزرگ ایران با هرگونه توطئه آنها مقابله کرده و در برابر آنها با قدرت ایستادگی کرده و دولت ایران به نمایندگی از ملت ایران در برابر آنها با قاطعیت خواهد ایستاد.

*ما از هر زمان دیگر مقتدر تر هستیم و پای تعهدات خود ایستاده ایم و اگر کسی خیانت کند بداند که عواقب وخیمی در پی خواهد داشت.

*تصمیمات قاطع و محکمی برای ارز کشور گرفته ایم و کسی نگران واردات و صادرات و تامین کالای مورد نیاز کشور نباشد.

* ما در برابر توطئه خارجی و افراد کوته‌بین در داخل برنامه ریزی لازم را انجام داده ایم و همه نیازمندی ها و کالاهای اساسی کشور با ارز چهار هزار و 200 تومانی وارد می شود.

* صادرات غیرنفتی در فروردین سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 15 درصد افزایش پیدا کرده و واردات نیز هفت درصد افزایش داشته است.

*امروز به شما اعلام می کنم که دولت یازدهم 2 هزار و 200 میلیارد تومان برای دریاچه ارومیه هزینه کرده و من به شما قول می دهم که دریاچه به عنوان نگین ایران باقی خواهد ماند و دولت به عنوان یکی از تعهداتش به وظایفش در این حوزه عمل خواهد کرد.

*در زمان حاضر بیش از یکهزار میلیارد تومان طرح مختلف برای احیای دریاچه ارومیه در دست اجرا است و من از مسئولان ستاد احیای این دریاچه و کسی که مسئول این ستاد در دولت یازدهم بود و در دولت حاضر جزو اعضای هیات وزیران است، به عنوان معاون رئیس جمهوری خواسته ام و او به من قول داده است تا پایان دولت دوازدهم ارتفاع دریاچه یک متر اضافه خواهد شد.