کدخبر: ۲۱۱۳۱۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
ایجاد ظرفیت پارک 70 هزار خودرو در مسجد جمکران

معاون شهردار قم مطرح کرد

ایجاد ظرفیت پارک ۷۰ هزار خودرو در مسجد جمکران

اقتصادنیوز: معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهردار قم گفت: امسال ۲۰۰ هکتار پارکینگ برای مسجد مقدس جمکران آماده کردیم و ظرفیت این پارکینگ‌ها حدود ۷۰ هزار خودرو است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، سید امیر سامع عصر امروز در جلسه ستاد تسهیلات زائرین و خدمات سفر استان قم در سالن جلسات مسجد مقدس جمکران با اشاره به ضرورت ایجاد پارکینگ‌های دائمی برای مسجد مقدس جمکران اظهار کرد: هر سال تعدادی از پارکینگ‌ها به صورت موقت برای زائرین در اطراف مسجد مقدس جمکران ایجاد می‌شود و باید با خریداری زمین‌ها در پیرامون این مسجد، به دنبال ایجاد پارکینگ‌های دائمی برای مسجد مقدس جمکران باشیم.

وی ادامه داد: دلیل کاهش ترافیک در اطراف مسجد مقدس جمکران، کم شدن زائرین نیست، بلکه دلیل این مسأله افزایش دسترسی‌ها به این مسجد است.

معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم افزود: امسال نقشه دسترسی برای مسجد مقدس جمکران از ورودی‌های مختلف شهر قم چاپ و در بین زائرین در این شهر توزیع شد.

سامع با اشاره به وضعیت انتقال زائرین به مسجد مقدس جمکران اظهار کرد: امسال برای نخستین بار در ایام نیمه شعبان از پنج نقطه شهر قم اتوبوس‌ها به صورت رایگان مردم این شهر را به مسجد مقدس جمکران انتقال می‌دهند.

وی ادامه داد: امسال 200 هکتار پارکینگ برای مسجد مقدس جمکران آماده کردیم، سال گذشته 150 هکتار پارکینگ داشتیم. امسال ظرفیت پارکینگ‌های مسجد مقدس جمکران حدود 70 هزار خودرو است که در سال گذشته ظرفیت این پارکینگ‌ها 40 هزار خودرو بود. همچنین پارکینگ‌های مسجد مقدس جمکران را برای تسهیل دسترسی زائرین بلوک‌بندی کردیم.

معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم افزود: زیرگذر بلوار شهید کریمی و تقاطع آن با بلوار حضرت خدیجه (س)، دو روز پیش افتتاح شد که موجب کاهش ترافیک در بلوار پیامبر اعظم (ص) شد، امسال 160 ایستگاه صلواتی در شهر قم به خصوص بلوار پیامبر اعظم (ص) از شهرداری مجوز گرفتند و به عوامل این ایستگاه‌ها آموزش‌های ایمنی داده شد.

سامع با اشاره به پیاده‌روی مردم به سمت مسجد مقدس جمکران خاطرنشان کرد: این پیاده‌روی یک حرکت فرهنگی است و ایستگاه‌های صلواتی علاوه بر پذیرایی از زائرین، کارهای فرهنگی نیز انجام می‌دهند.