کدخبر: ۲۱۱۵۲۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

سردار کوثری: به حملات اسرائیل پاسخ می دهیم

جانشین قرارگاه ثارالله تهران گفت: ما هیچ وقت نخواسته‌ایم که شروع کننده باشیم، اما اگر اسرائیلی‌ها می‌خواهند حرکتی انجام دهند به آن‌ها پاسخ خواهیم داد و کوتاه هم نمی‌آییم.

به گزارش خبرگزاری دانشجو، سردار کوثری جانشین فرماندهی قرارگاه ثارالله تهران امروز در همایش سیاسی دهه پنجم انقلاب باید‌ها و نباید‌ها که توسط اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در تهران در حال برگزاری است، گفت: قطعا این طور نیست که ما پاسخ حملات اخیر اسرائیل را ندهیم و بخواهیم کوتاه بیاییم در هر حال ما به موقع پاسخ خواهیم داد، ولی این تدبیر می‌خواهد.

وی افزود: ما هیچ وقت نخواسته‌ایم که شروع کننده باشیم، اما اگر اسرائیلی‌ها می‌خواهند حرکتی انجام دهند به آن‌ها پاسخ خواهیم داد و کوتاه هم نمی‌آییم.

وی با بیان اینکه کسی فکر نمی‌کرد که سپاه با موشک پاسخ داعش را بدهد، تصریح کرد: قطعا اگر ما بخواهیم پاسخ دشمن را بدهیم زمان پاسخگویی را اعلام نخواهیم کرد.

کوثری خاطرنشان کرد: شهید تهرانی مقدم زمانی که اولین موشک را در جنگ تحمیلی پرتاب کرد این موشک در چهار متری خودروی حامل آن منفجر شد با این حال تهرانی مقدم گفت: من موشک می‌سازم و با روحیه انقلابی نیز موشک ساخت و نتیجه آن شد که سپاه با موشک‌های نقطه زن نقاط حساس داعش را منهدم کرد.

وی با اشاره به اینکه زمانی دولتمردان از غرب الگوبرداری می‌کنند دچار مشکل می‌شویم، افزود:، امام خمینی (ره) صریح گفتند نه شرقی نه غربی لذا جمهوری اسلامی براساس حاکمیت ولایت فقیه عدم وادادگی در برابر غرب و باور به اداره بومی کشور در تمام ابعاد شکل گرفت.

کوثری با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب نیز استکبارستیزی، دشمن شناسی، مردمی بودن مسئولان، عدالت، برابری، برادری، احترام به شهیدان و فرهنگ شهادت و نفی اشرافی گری را به صراحت به شاخصه‌های جمهوری اسلامی افزوده‌اند، تصریح کرد: اخیرا وزیر امور خارجه در شورای سیاست‌های خارجی آمریکا به ایراد سخنرانی پرداخت.
 
وی افزود: متاسفانه ظریف در این سخنرانی گفت: ما منطقه قدرتمند می‌خواهیم در صورتی که براساس چشم انداز بیست ساله ما که حدود سیزده سال قبل نوشته شده ایران باید در ۱۴۰۴ در حوزه‌های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و نظامی قدرت اول منطقه باشد با این وجود سیاست خارجی ما باید این را محقق کند، ولی این گونه نیست.

جانشین فرماندهی قرارگاه ثارالله تهران با اشاره به اینکه نفوذ افراد موجب حذف شاخص‌های حقیقی نظام می‌شود، گفت: برخی‌ها به ظاهر می‌گویند استکبارستیزی، ولی با بزک کردن چهره دشمن بیان می‌کنند که نگویید دشمن چرا وقتی که آمریکا، اسرائیل و عربستان علیه ما توطئه می‌کنند ما نباید به آن‌ها بگوییم دشمن.

وی ضمن انتقاد از فاصله طبقاتی بین مردم و مسئولان تصریح کرد: فلان وزیر می‌گوید من هزار میلیارد تومان ثروت دارم سوال این است که این پول را از کجا آورده‌اید؟ چرا باید عده‌ای برای کمترین حقوق در عذاب باشند؟ در هر حال این فاصله طبقاتی باعث می‌شود که شعار‌های اصیل انقلاب مسئله دار شوند و یک عده‌ای که از نظر فکری و فرهنگی ضعیف هستند دیگر حرف انقلابی‌ها را هم گوش ندهند. در هر حال این افراد می‌گویند مگر قرار نبوده نظام این گونه نباشد ما هم این را تایید می‌کنیم، ولی برخی‌ها با ترفند‌های مختلف دست به تصاحب می‌زنند.

جانشین فرماندهی قرارگاه ثارالله تهران با بیان اینکه در نظام جمهوری اسلامی نباید فاصله طبقاتی مردم و مسئولان تا این حد باشد، تصریح کرد: در نظام جمهوری اسلامی این فاصله طبقاتی به هیچ وجه قابل قبول نیست.

کوثری تصریح کرد: برخی می‌گویند چه کار داریم که مردم دین دار باشند یا نباشند این همان سکولاریسم است و یا اینکه برخی‌ها می‌گویند که دین از سیاست جدا باشد در حالی که دین از ابتدا سیاسی بوده است.

وی افزود: گاهی وقت‌ها ثروت افراد از راه حلال به دست می‌آید، ولی ثروت مسئولی که قانون را می‌داند و به اطلاعات دسترسی داشته قابل قبول نیست.

وی با اشاره به اینکه هیچ کس حاضر نیست فرش زیر پای رهبر معظم انقلاب را در خانه خود استفاده کند و من این را به جرات می‌گویم، تصریح کرد: بیست سال پیش وقتی که رهبر معظم انقلاب بیمار بودند ما به عیادت شان رفتیم و من آن فرش را دیدم.

کوثری خاطرنشان کرد: در زمان جنگ تحمیلی دو تن از پسران رهبر معظم انقلاب با نام مستعار و به عنوان بسیجی واقعی به جبهه اعزام شدند در آن زمان رهبر معظم انقلاب که رئیس جمهور بودند با ما تماس گرفتند تا احوال بچه‌ها را جویا شوند. در آن زمان که ما در دوکوهه بودیم ایشان به علت اینکه من حضور نداشتم احوال بچه‌ها را از معاون بنده پرسیده بودند.

وی افزود: زمانی که من به پادگان برگشتم معاونم به من گفت که آقای خامنه‌ای گفتند به شما بگویم اگر بچه‌ها زخمی و یا شهید شدند اشکالی ندارد، ولی سعی کنید که اسیر نشوند.

جانشین فرماندهی قرارگاه ثارالله تهران گفت: چندی پیش که ما ۶ جلد کتاب‌های لشکر ۲۷ محمد رسول الله (ص) را نوشته بودیم رهبر معظم انقلاب از ما خواستند تا توضیحاتی را در محضرشان ارائه دهیم با این وجود به همراه تعدادی از بچه‌ها خدمت ایشان رسیدیم. در این نشست یکی از همراهان از رهبر انقلاب همان قضیه مربوط به فرزندان شان را سوال پرسید که معظم له گفتند اگر بچه‌های من شهید می‌شدند ما جزو خانواده‌های شهدا می‌شدیم و اگر جانباز هم می‌شدند باز هم افتخار بود، اما اگر آن‌ها به دست دشمن به اسارت می‌رفتند و شناسایی می‌شدند به من به عنوان رئیس جمهور فشار می‌آوردند که امتیاز دهم که قطعا من هم هیچ امتیازی نمی‌دادم حتی به خاطر بچه‌های خودم و عدالت یعنی این و اگر این گونه نبود نماینده روسیه نمی‌گفت که نمونه رهبر ایران در دنیا وجود ندارد.

کوثری تصریح کرد: زمانی که رهبر معظم انقلاب توسط امام خمینی به عنوان امام جمعه تهران انتخاب شدند شیخ علی تهرانی که شوهر خواهر ایشان بودند از روی حسادت گفتند که تا من هستم چرا ایشان را معرفی کردند و اینجا ساز مخالفت شروع شد با این وجود با آغاز جنگ تحمیلی شیخ علی تهرانی خانواده خود را به عراق برد. در هر حال رهبر معظم انقلاب نگران این بودند که فرزندان شان در صورت اسارت توسط شیخ علی تهرانی شناسایی نشوند.

کوثری با تاکید بر اینکه در حکومت اسلامی این گونه نیست که مسئولان هر کاری که خواستند انجام دهند، تصریح کرد: دو ماه پیش از پایان دوره مجلس نهم که من عضو کمیسیون تلفیق بودم آقای نوبخت علاوه بر مصوبه افزایش حقوق مجلس تا ۳۷ درصد حقوق کارکنان سازمان برنامه و بودجه و نهاد ریاست جمهوری را افزایش داده بودند من از ایشان پرسیدم با اجازه چه کسی این کار را کردید که او در پاسخ گفت: اینجا نخبه‌های زیادی هستند که اگر به آن‌ها نرسیم از آنجا می‌روند که من در پاسخ گفتم که مگر در جا‌های دیگر نخبه‌ها کار نمی‌کنند. در هر حال آقای نوبخت حقوق نهاد ریاست جمهوری را نیز افزایش داده بودند تا دهان آن‌ها را ببندند.

وی با بیان اینکه رهبری فرمودند که حقوق‌های نجومی حرام است، ولی به یک شکلی آقایان قضیه را سر هم آوردند، تصریح کرد: آمریکایی‌ها تا ۱۰ سال دیگر توان جنگیدن مخصوصا با ایران را ندارند و این بلوف نیست.

وی افزود: آمریکا ۱۶۸ هزار نفر نیرو به عراق وارد کرد، اما حزب الله عراق ۵۰۰۰ نفر آمریکایی را کشت و آن‌ها پا به فرار گذاشتند.

وی افزود: آمریکا پس از شکست در حمله نظامی جنگ نیابتی را به راه انداخت که در جنگ نیابتی هم شکست خورد لذا در یکی دو سال اخیر شاهدیم که آمریکا هیچ نیرویی را وارد جنگ نکرده و فقط از طریق هوا و موشک اقدام به حمله نظامی کرده است که در آخرین حمله فقط سه نفر مجروح شدند و ۷۰ فروند موشک این کشور توسط پدافند سوریه منهدم شد.

وی با بیان اینکه آمریکا دیگر قدرت بلامنازع نیست و اگر این گونه بود یک لحظه هم به ما فرصت نمی‌داد، تصریح کرد: آمریکا اگر حمله‌ای ترتیب دهد قطعا ضربه مهلکی می‌خورد.

کوثری با اشاره به اینکه ترامپ عربستان را تحقیر می‌کند، تصریح کرد: رئیس جمهور آمریکا ۱۱۰ میلیارد دلار قرارداد فروش سلاح با عربستان منعقد کرد و به آن‌ها گفت: باید ۳۸۰ میلیارد دلار هم در این کشور سرمایه گذاری کند.

وی به اظهارات روحانی در یکی از جلسات شورای عالی امنیت ملی اشاره کرد و افزود: آقای روحانی به امیر کویت گفته بود که شما چرا این قدر از آمریکا می‌ترسید که امیر کویت هم به روحانی می‌گوید که ترامپ با من تماس گرفته و گفته است که چرا مبلغ قرارداد شما هفت میلیارد دلار است رقم قرارداد شما باید ۱۴ میلیارد دلار باشد.

وی با بیان اینکه روسیه تابع ماست و این اغراق نیست، تصریح کرد: امروز عربستانی‌ها نیز توان جنگیدن را ندارند و آن‌ها برای جنگ در یمن از سودان و کشور‌های آفریقایی مزدور اجیر می‌کنند. در واقع عربستان اگر عرضه داشت جنگی را که قرار بود ظرف یک هفته در یمن به سرانجام برساند بیش از چهار سال به درازا نمی‌کشید.

وی با بیان اینکه مردم از دولت ها، قوه قضائیه و یا برخی‌ها در مجلس ناراحتند، تصریح کرد: مردم نظام را دوست دارند و اگر این گونه نبود ۲۲ بهمن به خیابان نمی‌آمدند.