کدخبر: ۲۱۱۶۸۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

هشدار علم‌الهدی نسبت به پذیرش ولایت شیطان توسط جوانان/ملت ایران در کره زمین جزو برترین ملت‌ها است!

اقتصادنیوز: امام جمعه مشهد تاکید کرد: خطر ولایت‌پذیری شیطان برای جوانان که در عصر نشاط و جوانی است، بسیار بیشتر نسبت به افراد میانسال است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایلنا،  سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مشهد گفت: خطر ولایت‌پذیری شیطان برای جوانان که در عصر نشاط و جوانی است، بسیار بیشتر نسبت به افراد میانسال است چون شمایی که از هر رنگ و صدایی و از هر شکل و قیافه‌ای لذت می‌برید و هر جریانی و هر سخن نرمی می‌تواند دل شما را ببرد و هر آهنگ دلنوازی می‌تواند شما را سوق دهد، خطر ولایت‌پذیری شیطان بسیار بیشتر است.

بی‌تفاوتی در برابر انجام گناه، ولایت‌پذیری شیطان است

وی با اشاره به اهرم‌های ولایت‌پذیری شیطان اظهار داشت: صدای گرمی شما جذب می‌کند و حضور و سرگرم شدن در یک محفل لذت‌بخش شما را جذب می‌کنند، اینها از ابزار ولایت‌پذیری شیطان است. وقتی در مجلس گناه که در آن معصیت خداست، ظاهر شدید و وقتی قرار شد قبح گناه از چشم بریزد و شما بی‌‌تفاوت شدید، و هنجارهای شرعی و اخلاقی و... برود، اینها از ولایت‌پذیری شیطان است. بی‌تفاوتی در برابر انجام گناه، ولایت‌پذیری شیطان است.

این عضو مجلس خبرنگان رهبری ادامه داد: اینکه عرصه شهری ما به عرصه گناه تبدیل شود و ما بی‌تفاوت باشیم، این ولایت‌پذیری شیطان است. وقتی ولایت‌پذیری شیطان نداریم که با گناه دشمن شویم و از گناه بدمان بیاید.

ملت ایران در کره زمین جزو برترین ملت‌ها است

وی اضافه کرد: ما هشتاد میلیون هستیم؛ یعنی هشتاد میلیون ابتکار و دست و بازو و نفس‌کشی که در کره زمین جزو برترین ملت‌ها است. با این انبوه استعداد و قدرت و تفکر و نوآوری‌‌هایی که در نسل جوان ما موجود است و هر نسلی که به دنیا می‌آیند، تحولی در عرصه زندگی ایجاد می‌کنند و این تحول به اندازه هیج ملت دیگری نیست. 

نماینده ولی فقیه در استان رضوی با بیان اینکه آن چیزی که منابع ما را به سرمایه و خودکفایی مبدل می‌سازد، کارگر است، عنوان کرد: همه قدرت‌ها در عرصه تولید در میدانی بروز می کند که ما را از دیگران بی‌نیاز می‌کند، چشم و طمع ما را از بیکانگان می‌برد و ما با اعتماد به نفس خودمان زندگی می‌کنیم و این زمانی است که به مرحله تولید برسیم. 

دولت بر فعالیت کارخانه‌ها نظارت داشته باشد

امام جمعه مشهد با تاکید بر لزوم نظارت بر فعالیت‌های تولید یادآور شد: دستگاه‌های تولیدی که ایجاد می‌‌‌‌شوند و براساس مجوزی که در چارچوب موافقت اصولی می‌‌گیرند، تسهیلاتی از بانک‌ها به آنها تزریق می‌شود. دولت می‌‌تواند در این باره اعمال نفوذ کنند و جریانی نظارتی از طریق وزارت تعاون برای تامین امنیت شغلی کارگران ایجاد شود. این نظارت، نظارت مچ‌گیر نیست بلکه به عنوان نظارت کمکی مطرح است تا اگر کارخانه‌ای بنا شد به سمت سقوط برود، این دستگاه جلوی مشکل را بگیرد و نگذارد این کارخانه سقوط کند و کارگر ما بیکار شود. 

علم‌الهدی با اشاره به نمایشگاه کالای ایرانی در حسینیه امام خمینی بیان کرد: در نمایشگاهی که از تولید ایرانی برپا شد و رهبری از آن، بازدید کردند، کسانی که اخبار این نمایشگاه و بازدید رهبری را رصد می‌‌کردند، می‌دانند رهبری به یک غرفه پوشاک رسیدند. آقای وزیر تعاون گزارش داد این غرفه مربوط به هنرمندان کارگر فعال پوشاک در آذربایجان شرقی است که ابتکاراتی در طراحی دارند ولی واردات باعث شده کار آنها رونق پیدا نکند و کار آنها به تعطیلی کشیده شود. 

وی ادامه داد: آقا برآشفتند و غضبناک به وزیر تعاون گفتند، من جای شما بودم در هیات دولت یقه پاره می‌‌‌کردم چرا واردات باید موجب این شرایط شود. این تعبیر رهبری، یعنی وزارت تعاون متولی امنیت کارگر و به بازار آوردن کالای کارگر هستید و باید یقه پاره کنید که چرا وادرات بی‌‌‌رویه موجب تعطیلی شود.