کدخبر: ۲۱۳۲۹۴ لینک کوتاه

جبهه پایداری درباره خروج ترامپ از برجام بیانیه داد

آیا جناب رییس‌جمهور روحانی می‌خواهد و می‌گذارد که ملت ایران و نظام اسلامی کار خود را خود چاره کند و گره از کار فروبسته اقتصاد باز کند و یا همچنان می‌خواهد با اتلاف وقت و کندی و تدابیر ناکارآمد این راه را بسته نگه دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، جبهه پایداری انقلاب اسلامی همزمان با خروج آمریکا از برجام با انتشار بیانیه‌ای به‌نقد سیاست خارجی ایران پرداخته است.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

از اول هم آزموده را آزمودن خطا بود. آمریکا به استناد شواهد و اسناد بسیار، رسواترین، متقلب‌ترین و بدنام‌ترین آزمون دهنده در نزد ملت ایران بوده است. سرانجامِ برجام، دارای درس‌ها و عبرت‌هایی است که در مجالی دیگر به آن خواهیم پرداخت اما درعین‌حال نمی‌توان به‌سادگی جناب رییس‌جمهور از آن گذشت.

برجام شاه‌بیت دیوان اشعار دولت جناب روحانی در شعارها، ادعاها، خوش‌بینی‌ها و وعده‌های دل‌خوش کن و درواقع نماد اعتماد به حرف‌های غرب و در رأس آن آمریکا، به‌جای تضامین عملی بود. آنچه از خود برجام برای مردم و نظام مهم‌تر بود نتایج برجام به‌ویژه آثار آن در رونق اقتصادی، رفع بیکاری و بهبود رفاه و معیشت مردم آن‌چنان‌که به ادعای جناب رییس‌جمهور دیگر مردم حتی به یارانه نیاز نداشته باشند، بود.

اما اینک جناب روحانی مانده است و کوهی که بجای گشایش گره از مشکلات اقتصادی کشور، موش زاییده است. حالا که کدخدای غرب باوران داخلی پاسخ اعتماد ایشان را با دروغ‌گویی و توهین به ملت ایران داد، بدترین و تحقیرآمیزترین کار آن است که به نوچه‌های کدخدا امید ببندند و همچون جناب رییس‌جمهور روحانی تلاش کنند تا روح و جسم بربادرفته‌ی برجام را با اعتماد واهی به دولت‌های اروپایی که خود تابع و متحد آمریکا هستند، حفظ نمایند.

مردم اگر از همه‌ی توهین‌ها و تحقیرها و تندی‌ها و بداخلاقی‌های جناب روحانی نسبت به منتقدین آمریکا باوری و غرب‌گرایی بگذرند اما از نتایج ناامیدکننده و پوچ برجام نخواهند گذشت. زیرا آن توهین‌ها و تهمت‌ها و ناسزاها قابل‌اغماض است ولی سرنوشت یک ملت و نظام اسلامی برخاسته از آن و آینده جوانان و کودکان و مردان وزنان جویای سربلندی و پیشرفت و اعتلا به‌هیچ‌وجه قابل‌چشم‌پوشی و گذشت نیست.

ملت شریف ایران!

آیا نباید جناب رییس‌جمهور روحانی بجای ادامه تلاش نافرجام برای حفظ موجودی بی‌خاصیت به نام برجام آن‌هم به روشی غلط اندر غلط یعنی با کمک دولت‌های اروپایی غیرقابل‌اعتماد و متحد آمریکا، از شما عذرخواهی کند، از دولت‌های دقلباز اروپایی و آمریکا اعلام برائت کند، راه را بر روی ظرفیت‌ها و استعدادهای داخلی باز کند و به دامان ملت بازگردد و مسیر پیشرفت و به حرکت درآوردن چرخ زندگی و معیشت و رونق اقتصادی کشور را با اتکا به نیروی جوان و بااستعداد ایرانی و ظرفیت‌های بی‌شمار داخلی پی بگیرد و بیش از این فرصت‌های رشد و شکوفایی ایران و ایرانی را از بین نبرد؟

آیا جناب رییس‌جمهور روحانی نباید به‌جای سازش با غرب و آمریکا، به استقلال توأم با پیشرفت کشور و تعامل با جهان منهای آمریکا و چند دولت غیرقابل‌اعتماد غربی پایبند باشد و بگذارد تا ملت ایران توان خود به‌ویژه جوانان خلاق و پرانگیزه و انرژی را به میدان‌های کار و عمل وارد کند و بیش از این راه را با شعارهای رنگ‌باخته بر این خواست و اراده ملی نبندد؟

آیا جناب رییس‌جمهور روحانی می‌خواهد و می‌گذارد که ملت ایران و نظام اسلامی کار خود را خود چاره کند و گره از کار فروبسته اقتصاد باز کند و یا همچنان می‌خواهد با اتلاف وقت و کندی و تدابیر ناکارآمد این راه را بسته نگه دارد؟

آمریکا و دولت‌های اروپایی متحد او برای چندمین‌بار در آزمون ملت ایران با نمره‌ی صفر مردود شدند. آیا تلاش جناب رییس‌جمهور روحانی برای قبولی آن‌ها در این آزمون آن‌هم با تمسک به چند دولت حقیر اروپایی دیگر توجیهی دارد؟ نام این تلاش جناب رییس‌جمهور و کار او را چه می‌توان نهاد؟ شما بگویید. آیا وقت آن نرسیده است که جناب رییس‌جمهور روحانی به بطلان غرب باوری و آمریکا گرایی اقرار کند؟ یا منتظر است تا در این موضوع به این آشکاری و امتحانی به این روشنی نیز ملت به او کمک کنند؟ آیا سزاوار نیست جناب رییس‌جمهور روحانی نماینده خواسته‌های به‌حق ملت باشد نه تلاشگر برای جبران بدعهدی و نامردی طرف‌های غربی و آمریکایی برجام؟ آیا نباید به جناب رییس‌جمهور روحانی بگوییم که برای چندمین بار طی چهار دهه‌ی اخیر وقت غرب‌گرایی و کدخدا انگاری آمریکا تمام‌شده و باید ساعت خود را با خودباوری ملت تنظیم و به‌وقت مردم ایران برای کار و تلاش بیدار و حاضر به کار و عمل شود؟

با مرور کلی اتفاقات پیرامون برجام فارغ از مواردی که به‌کرات توسط دلسوزان نظام موردبحث و نظر کارشناسی بوده و متذکر گردیده بود، جمع‌بندی زیر قابل‌ارائه است و امید آن را داریم دولتمردان و مسئولان ذیربط در راستای استیفای حقوق ازدست‌رفته و منافع ملی که در این قرارداد مورد تعرض دشمن واقع‌شده، با اتکاء به خداوند متعال بیش‌ازپیش اهتمام جدی داشته و با اقدام انقلابی و شایسته تاریخ پرآوازه و مشحون از شجاعت و اقتدار ملت عزیز ایران جبران مافات نمایند:

1- برای ملت ایران پایان برجام و بدعهدی دشمنان کاملاً مسجل بود، لذا همواره یکی از انتقادهای اساسی به مسئولان اجرایی و دستگاه دیپلماسی پرهیز از خطای استراتژیکی برجامیزه کردن کشور و گره زدن امور اساسی مردم به موضوع برجام بوده است. حال که با پایان برجام بر دولتمردان نیز بی‌اثر بودن آن در راستای پیشرفت و توسعه کشور مشخص گردیده، یکی از فرصت‌های مهم این پایان، آغاز گرایش به رویکرد اتکاء به عزم ملی و توان داخلی در مقابل وابستگی به دیگران است. قطعاً با وحدت و وفاق عملی حول اتکا به ظرفیت‌های سرزمینی، ملی و دانشی این مرزوبوم و احیای تفکر نگاه درون‌زایی و برون‌گرایی پیشرفت به لحاظ عملی ناکامی دشمنان در طراحی‌های جدید رقم خواهد خورد.

2- ازنظر ملت ایران با بدعهدی صورت گرفته توسط دولت آمریکا، تمام مفاد برجام ملغی بوده و بازگشت به شرایط قبل از برجام و احقاق حقوق و خسارات وارده از محاکم بین‌المللی از دولت آمریکا و هم‌پیمانان ایشان مطالبه‌ی ملی است که ازاین‌پس بایستی دولت محترم و دستگاه دیپلماسی کشور در اولویت قرار دهند.

3- با پایان برجام چهره واقعی کشورهای اروپایی مبنی برنداشتن استقلال رأی و همنوایی پنهان و پیدا با جهت کلی استکبار جهانی کاملاً هویداست و اعتماد به کشورهای اروپایی در موضوع برجام و هرگونه مذاکره و وقت‌کشی پیرامون تعهد پایان‌یافته، خطای راهبردی و بس نابخشودنی است. همه می‌دانند مسیر تعامل جمهوری اسلامی ایران با جهان بین‌الملل و منطقه‌ی پیرامون، محصور به این تعهد ظالمانه نبوده و قطعاً با موقعیت ژئوپلیتیکی و ژئواستراتژیکی کشور و فعالیت توسعه‌ای دستگاه دیپلماسی در منطقه و محیط بین‌الملل، مسیر تعامل صحیح و درست با حفظ منافع و اقتدار ملی، بیش از بیش قابل ارتقاء و توسعه است.

4- تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی حاکی از شکست مکرر دشمن در جبهه‌های مختلف و افزایش تأثیرگذاری جمهوری اسلامی ایران در معادلات فراملی است. قطعاً یکی از راهبردهای دشمن ایجاد فشار داخلی و خارجی در جهت کند کردن اقدامات فراملی کشورمان در جهت ایجاد ناامنی در محیط امنیتی کشورمان می‌باشد و حفظ حریم و عزت‌نفس ملی و پرهیز از هرگونه اجازه ورود به مسائل و موضوعات راهبردی ملی و منطقه‌ای دیگر به بهانه مذاکره مجدد در جهت حفظ برجام سوخته، به کشورهای اروپایی و هر کشور دیگر از مطالبات جدی ملت از دولتمردان می‌باشد.

و لینصرن الله من ینصره

ان الله لقوی عزیز

مرگ بر آمریکا

جبهه پایداری انقلاب اسلامی