کدخبر: ۲۱۳۴۰۲ لینک کوتاه

وزیر دفاع ایران: افغانستان نباید به محل رقابت‌های منطقه‌ای و بین­‌المللی تبدیل شود

وزیر دفاع ایران گفت: افغانستان نباید به محل رقابت‌های منطقه‌ای و بین­‌المللی تبدیل شود.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایلنا،روز گذشته وزیر دفاع افغانستان به دعوت همتای ایرانی خود در رأس یک هیات بلندپایه نظامی مهمان ایران بود.

موضوع گفت‌وگوی «طارق شاه بهرامی» در دیدار با امیرحاتمی، وزیر دفاع ایران مبارزه با تروریسم، جلوگیری از قاچاق مواد مخدر و همکاری‌های مؤثر به خاطر ثبات در مناطق مرزی بود. این نخستین سفر وزیر دفاع کنونی افغانستان به ایران است.

حاتمی، در دیدار با وزیر دفاع افغانستان گفت:ما معتقدیم افغانستان نباید به محل رقابت‌های منطقه‌ای و بین­‌المللی تبدیل شود بلکه باید کانون همکاری‌های منطقه­‌ای باشد.

حاتمی به ظهور و گسترش نفوذ داعش در افغانستان به عنوان یک پدیده بسیار خطرناک هشدار داد و گفت ما داعش را ابزار امنیتی آمریکا و قدرت‌های سلطه جو برای ایجاد ناامنی در منطقه می‌دانیم، لذا نابودی داعش از جمله سیاست‌های دولت و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است و برای همکاری در این ارتباط آمادگی لازم را داریم.

سپهبد طارق شاه‌بهرامی،‌ وزیر دفاع افغانستان هم گفت:به عنوان کشور دوست و همسایه هرگز اجازه نمی‌دهیم از خاک افغانستان علیه جمهوری اسلامی ایران کوچک‌ترین تعدی و تجاوزی صورت گیرد.

وی ادامه داد:نیازمند همکاری نزدیک با جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری تاثیرگذار در منطقه برای تامین امنیت و ثبات افغانستان هستیم.