کدخبر: ۲۱۴۲۸۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

چه تعداد از مشترکین ایرانسل و همراه اول گوشی هوشمند ندارند؟

اقتصادنیوز: محمدجواد آذری جهرمی با بیان اینکه سال گذشته در میزان توسعه شاخص‌های ارتباطات، ایران رتبه نخست منطقه و دوم جهان را به خود اختصاص داده است، گفت: ۱۸ میلیون مشترک همراه‌اول و ۹ میلیون مشترک ایرانسل هنوز از گوشی‌ هوشمند استفاده نمی‌کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایبِنا؛ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم بهره‌برداری از فاز نخست دولت همراه گفت: مسئله مهمی که در یک سال اخیر اتفاق افتاد پوشش ۱۲۴۶ شهر کشور در دسترسی به خدمات اینترنت نسل ۳ و ۴ است که در همراه اول این پوشش ۱۰۰ درصدی، در ایرانسل  ۹۷ درصد و پوشش رایتل هم سراسری است. در حوزه ارتباطات ثابت البته دستاوردی مطلوبی نداشته‌ایم ولی امیدواریم تا پایان سال به شاخص ۲۰۰۰ پورت فیبر نوری برسیم.

آذری جهرمی افزود: در میزان ترافیک داخلی کشور ۶۰ به ۴۰ بودیم که معادل ۱۶ درصد رشد در تولید محتوای داخلی داشتیم. در برنامه ششم توسعه آمده که باید به رشد ۵۰ به ۵۰ برسیم که البته تیم‌هایی به تولید محصولات ویدئویی می‌پردازند که منجر به افزایش تولیدات داخلی خواهد شد.

وی یادآور شد: از لحاظ رشد شاخص های توسعه بالاترین رشد شاخص زیر ساخت های ارتباطی را داشته باشیم و برنامه ششم توسعه ارتقای ۳۰ رتبه را برای این وزارت خانه تعیین کرده که با اقدامات انجام شده امیدواریم این مهم محقق شود.

آذری جهرمی گفت: در حوزه دانش و مهارت رتبه ۵۸ را داریم و در رتبه   استفاده از فناوری رتبه کشورمان ۸۷  بود از این رو شعار امسال توسعه استفاده از فناوری اطلاعات است.

وی بزرگترین خصلت دولت همراه "سفارشی صحبت کردن با کاربران" ذکر کرد و گفت: در فضای این اپلیکیشن تمام خدمات دولت به صورت سفارشی و تجمیع شده به مردم ارائه می شود.