تکرار اتهامات قدیمی امارات ضد ایران

کدخبر: 214930
اقتصادنیوز : وزیر مشاور امارات در امور خارجه با متهم کردن ایران به ارسال سلاح برای حوثی‌ها مدعی شد: تا زمانی که ایران به حوثی‌ها (انصارالله یمن) موشک می‌دهد تا عربستان را مورد هدف قرار دهند برگزاری هرگونه گفت‌وگو با آن غیرممکن است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، انور قرقاش، وزیر مشاور امارات در امور خارجه در نشستی در اندیشکده «گلوب سک 2018» در براتیسلاوا پایتخت اسلواکی مدعی شد که ایران به دنبال ساخت بمب هسته‌ای است؛ بنابراین برای ما بسیار سخت است که اظهارات آنان بنا بر مسالمت‌آمیز بودن برنامه خود را باور کنیم.

وی افزود: تحلیل ایران از توافق هسته‌ای سیطره بر منطقه است و ایران از این توافق برای گسترش نفوذ خود در منطقه بهره برد و این امر تهدیدی مستقیم برای ثبات منطقه است.

قرقاش در ادامه با بیان اینکه ایران و ترکیه باید از منطقه خارج شوند مدعی شد که گروهک اخوان‌المسلمین را ترکیه رهبری می‌کند و قطر از آن حمایت مالی می‌کند، همچنین ائتلافی وجود دارد که ایران، بشار اسد، رییس‌جمهور سوریه، حزب‌الله لبنان و برخی گروه‌های عراقی آن را رهبری می‌کنند.

وزیر مشاور امارات در امور خارجه با بیان اینکه برای حل مشکلات منطقه نیازمند راه‌حل‌های مسالمت‌آمیز هستیم، مدعی شد: زمانی که به اطراف خود نگاه می‌کنیم موشک‌های بالستیک ایران، خونریزی در سوریه، خشونت در غزه، اوضاع نابسامان در عراق و لیبی، شبه نظامیان افراطی در یمن و تنش‌های زیاد در لبنان را می‌بینیم.

انور قرقاش در ادامه مدعی شد: تا زمانی که ایران به حوثی‌ها (انصارالله یمن) موشک می‌فرستد تا عربستان را هدف قرار دهد برگزاری هرگونه گفت‌وگو با آن را غیرممکن می‌بینیم.

وی با طرح این ادعا که ایران و ترکیه در امور منطقه دخالت می‌کنند و به منظور تحقق اهداف خود آن را بی‌ثبات می‌کنند و امارات مخالف این دخالت‌ها است، افزود: تحقق ثبات در منطقه ماموریتی است که نمی‌توانیم آن را به آمریکا و یا اروپا بسپاریم بلکه ما کشورهای منطقه باید آن را بر عهده بگیریم تا آینده منطقه را تعیین کنیم.

 

تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید