کدخبر: ۲۱۵۴۶۳ لینک کوتاه

۱۵ سناریوی فراکسیون امید برای انتخابات هیئت رئیسه مجلس

اقتصادنیوز: نشست صبح امروز مجمع عمومی فراکسیون امید به ریاست محمدرضا عارف برگزار شد.

به گزارش  اقصادنیوز به نقل از فارس، نشست صبح امروز مجمع عمومی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی به ریاست محمدرضا عارف و با محوریت تصمیم‌گیری درباره ترکیب هیأت رئیسه مجلس در فراکسیون برگزار شد.

در این نشست که اکثریت مطلق اعضای مجمع حضور داشتند مباحث کلی درباره چگونگی و نحوه انتخاب معرفی اعضا برای هیأت رئیسه مطرح شد و به گفته یکی از اعضای فراکسیون  امید در جلسه امروز هنوز به تصمیم خاص و جمع‌بندی نهایی نرسیده‌اند.

در جلسه امروز همچنین نقطه نظرات اعضا و همچنین پیشنهادات آنها درباره ترکیب اعضای هیأت رئیسه مجلس ارائه و ضمن آن مقررر شد در کمیته «بررسی ترکیب هیأت رئیسه مجلس» نظرات ارائه شده بررسی شود و در نهایت موارد جمع‌بندی شده توسط این کمیته به هیأت رئیسه فراکسیون ارائه شود.

در این نشست همچنین 15 سناریو از سوی اعضا برای ترکیب هیأت رئیسه و همچنین نحوه تعامل با سایر فراکسیون‌ها برای معرفی اعضا در هیأت رئیسه مجلس ارائه شد که یکی از این سناریوها داشتن ائتلاف یا عدم آن و همچنین احتمال معرفی رئیس و نواب آن و انتخاب آنها از میان اعضای فراکسیون امید بود.

بر این اساس نهایتا مقرر شد یکشنبه هفته آینده کمیته کار، 15 سناریوی مطرح شده در جلسه امروز را جمع‌بندی کرده و گزارش بررسی‌های خود را به مجمع ارائه دهد تا به موجب آن تصمیم‌گیری نهایی برای اعلام جمع‌بندی بررسی‌ها اعلام شود.