کدخبر: ۲۱۵۴۶۵ لینک کوتاه

محمود عباس بالاخره آفتابی شد +فیلم

اقتصادنیوز: پس از اخبار ضد و نقیضی که درباره وضعیت سلامتی رئیس تشکیلات خودگردان منتشر شد، فیلمی از وی در بیمارستان «الاستشاری» رام‌الله نشان می‌دهد حال او رو به بهبود است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، فیلمی از «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین که یکشنبه هفته جاری (2 روز پیش) در پی تب بسیار شدید، برای سومین بار به بیمارستان «الاستشاری» (مستشفی الاستشاری) در رام‌الله منتقل شد، منتشر شده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «صفا»، در این فیلم عباس در راهروهای بیمارستان به همراه پسرش و پزشکان در حال قدم زدن است و لبخند به لب دارد و در بخش دیگری از فیلم وی در حال ورق زدن روزنامه است.

«سعید سراحنه» مدیر بیمارستان مذکور در این فیلم می‌گوید: عباس سریعا به درمان به پاسخ داده و حال وی خوب است.

سراحنه در ادامه بیماری محمود عباس را التهاب ریه سمت راست وی اعلام و تأکید می‌کند درمان‌های لازم برای وی انجام شده است.

«احمد الطیبی» از نمایندگان عربی کنست نیز اعلام کرد حال عباس رو به بهبود است اما باید چند روز دیگر در بیمارستان بماند.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین که 83 سال سن دارد هفته گذشته نیز یک جراحی در گوش میانی خود انجام داده و برای بررسی‌های پس از عمل دو بار به بیمارستان مراجعه کرده بود.

نیروهای امنیتی تشکیلات خودگردان در اطراف بیمارستانی که عباس در آن حضور دارند، مستقر شده‌اند و تیم‌های پزشکی حق صحبت درباره وضعیت سلامتی وی را ندارند.

رسانه‌های صهیونیستی مدعی شده بودند محمود عباس دچار ذات‌الریه شده و تنفس او بسیار سخت شده است.

محمود عباس معروف به «ابومازن» دومین رئیس تشکیلات خودگردان است ، وی در سال 2005 جانشین «یاسر عرفات» شد و علاوه بر ریاست تشکیلات خودگردان، رئیس جنبش فتح و رئیس سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) نیز هست .