کدخبر: ۲۱۶۱۰۷ لینک کوتاه

اظهار تردید روسیه در مورد فیلم منتسب به دختر جاسوس سابق روس

اقتصادنیوز؛ به تازگی فیلمی از «یولیا اسکریپال» دختر افسر سابق روس که در سالزبری انگلیس مسموم شده بود، منتشر شده است که در این فیلم وی می‌گوید تمایلی برای استفاده از کمک پیشنهادی سفارت روسیه در انگلیس ندارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ سخنگوی کاخ کرملین گفته است مسکو تردید دارد که اظهارات مطرح شده در فیلم منتسب به دختر «سرگئی اسکریپال» افسر سابق روس که در انگلیس مسموم شده بود، صحت داشته باشد.

 «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین دیروز پنج‌شنبه تأکید کرد، دلایل بسیاری وجود دارد که صحت اظهارات مطرح در ویدئوی منتسب به دختر اسکریپال را زیر سوال می برد.

وی افزود، مقامات روسیه هیچ دسترسی کنسولی به یولیا اسکریپال ندارد و این یکی از دلایلی است که باعث می‌شود صحت این فیلم مورد تردید قرار گیرد.

پسکوف ادامه داد: «ما هنوز از شرایط یولیا اسکریپال اطلاعی نداریم و نمی‌دانیم که آیا این اظهارات توسط وی مطرح شده و یا تحت فشار عنوان شده است. ما نمی دانیم که او کجاست و در چه شرایطی است، با چه کسی است، چه اقداماتی علیه وی انجام گرفته و چظور حقوق وی تأمین شده یا خیر».

سخنگوی کرملین گفت: «تمام اینها و بسیاری موارد دیگر از جمله اقدامات تحریک‌آمیز بی‌سابقه‌ای که لندن علیه روسیه به انجام رسانده باعث می‌شود که ما به این فیلم اعتماد نکنیم».

سفارت روسیه در لندن خواستار دیدار با یولیا اسکریپال شده بود که ظاهرا این ویدئو در واکنش به این درخواست منتشر شده است.

یولیا اسکریپال و پدرش در تاریخ 4 مارس در منطقه سالزبری انگلیس مسموم شدند و به کما رفته بودند. مقامات انگلیس مدعی شدند که این دو با گاز شیمیایی عامل عصب ساخت روسیه مسموم شده است.

به دنبال انتشار این خبر لندن تعدادی از دیپلمات‌های روس را اخراج کرد و برخی کشورهای غربی نیز در حمایت از لندن این اقدام را تکرار کردند. همین مسئله باعث خدشه‌دار شدن روابط میان مسکو و لندن شده بود.