بررسی دیدار ترامپ و اون در سنگاپور

کدخبر: 216431
اقتصادنیوز : کاخ سفید روز شنبه اعلام کرد که تیمی از آمریکا هفته جاری راهی سنگاپور می شود تا جزئیات مربوط به نشست احتمالی بین رئیس جمهوری آمریکا و رهبر کره شمالی را مورد بررسی قرار دهد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «سارا هوکابی سندرز» سخنگوی کاخ سفید امروز شنبه گفت که این تیم طبق برنامه قبلی آمریکا را به مقصد سنگاپور ترک می کند تا امکان برگزاری جلسه دیدار بین «دونالد ترامپ» و «کیم جونگ اون» را رسیدگی کند.

دونالد ترامپ روز پنجشنبه جلسه دیدار خود با رهبر کره شمالی را که برای 12 ژوئن (22 خرداد) برنامه ریزی شده بود، لغو کرد، اما روز جمعه اعلام کرد که احتمال انجام این دیدار در موعد مقرر وجود دارد. 

تردیدها در مورد جلسه دیدار ترامپ و اون از هفته گذشته و زمانی آغاز شد که «جان بولتون» مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا، خلع سلاح هسته ای کره شمالی را با اقدام روی داده در لیبی در دوران زمامداری «معمر قذافی» دیکتاتور معدوم این کشور مقایسه کرد.

پیونگ یانگ در آن زمان سخنان بولتون را تحریک آمیز خواند و تهدید کرد که زمینه چینی برای مذاکرات صلح را متوقف می کند.

در همین حال، سران دو کره عصر روز شنبه با هم دیدار کردند. این دومین نشست کیم جونگ اون با «مون جائه این» رئیس جمهوری کره جنوبی بود.

نخستین نشست سران دو کشور، روز 7 اردیبهشت انجام شد. رهبران دو کره در مورد خلع سلاح کامل شبه جزیره کره به توافق رسیده و موافقت کرده اند که توافق متارکه جنگ به معاهده صلح تبدیل شود و هر اقدام خصمانه علیه یکدیگر، از میان برداشته شود.

 

تیتر یک
  • مشاور نماینده احتمالی بایدن در امور ایران ارائه کرد؛

    اقتصادنیوز: علی واعظ، مشاور ارشد رابرت مالی، گزینه جو بایدن برای نمایندگی ویژه امور ایران ضمن بیان اینکه «دامنه تأثیر…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید