کدخبر: ۲۱۶۴۶۸ لینک کوتاه

حمله ترامپ به نیویورک تایمز

اقتصادنیوز : دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از گزارش روزنامه نیویورک تایمز در مورد تاریخ دیدارش با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی انتقاد کرد و گفت که اعضای دولتش در قبال پیونگ یانگ اختلافی با هم ندارند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ، نیویورک تایمز روز جمعه به نقل از یک «مقام ارشد کاخ سفید» نوشت، به دلیل ضیق وقت به منظور برنامه ریزی لجستیک و دستور کار این دیدار احتمال برگزاری آن در تاریخ 12 ژوئن (22 خرداد) بسیار کم است.

رئیس جمهوری آمریکا در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: نیویورک تایمز ورشکسته از یک منبع ارشد کاخ سفید که وجود خارجی ندارد، نقل کرده است که «حتی اگر دوباره قراری برای این دیدار تعیین شود، برگزاری آن در 12 ژوئن غیرممکن است؛ زیرا زمان کافی برای برنامه ریزی لازم وجود ندارد.» باز هم اشتباه. از افراد واقعی استفاده کنید، نه منابع تقلبی.

رئیس جمهوری آمریکا امروز در توئیت دیگری مدعی شد که اعضای دولتش در مورد راهبرد واشنگتن در قبال کره شمالی اختلافی با هم ندارند.

وی نوشت: برخلاف آنچه که نیویورک تایمز ورشکسته و فاسد دوست دارد مردم باور داشته باشند، هیچ اختلافی در دولت ترامپ در مورد نحوه پرداختن به مساله کره شمالی وجود ندارد. 

ترامپ هفته گذشته در نامه ای به کیم جونگ اون نوشت، به دلیل «خشم فراوان و خصومت آشکار» کره شمالی اکنون «زمان مناسبی» برای این دیدار نیست.

ترامپ یک روز پس از آنکه دیدار با کیم را لغو کرد، گفت که شاید طبق همان برنامه قبلی و در موعد پیشین با رهبر کره شمالی دیدار داشته باشد. 

همچنین سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید روز شنبه اعلام کرد که تیمی از آمریکا هفته جاری راهی سنگاپور می شود تا جزئیات مربوط به نشست احتمالی بین رئیس جمهوری آمریکا و رهبر کره شمالی را بررسی کند.