کدخبر: ۲۱۷۰۱۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

تائید مرگ قاتل شهید بهشتی و بمب‌گذار حزب جمهوری +عکس

منابع خبری هلند مرگ محمدرضا کلاهی عامل انفجار ساختمان حزب جمهوری را تایید کردند.

به گزارش اقتصادنیوز، وزنامه سازندگی در شماره امروز خود از کشته شدن محمدرضا کلاهی، عامل انفجار ساختمان حزب جمهوری اسلامی در هفتم تیر ۱۳۶۰ خبر داد. به واسطه این انفجار، دکتر محمد حسین بهشتی به همراه ۷۲ عضو دیگر حزب شهید شدند. این اتفاق یکی از بزرگترین عملیات‌های تروریستی در ایران نام گرفت و سازمان مجاهدین خلق نیز بلافاصله مسئولیت این عملیات را بر عهده گرفت.

تائید مرگ قاتل شهید بهشتی و بمب‌گذار حزب جمهوری

اکنون پایگاه خبری آلمیره هلند اعلام کرده است: «مرد ایرانی که در سال ۲۰۱۵ در این شهر کشته شده به طور قریب به یقین مسئول بزرگترین حمله تروریستی تاریخ ایران بوده است. مردم شهر در شوک هستند که بیش از ۳۰ سال یک تروریست در کنار آن‌ها زندگی می‌کرده و کسی اسم واقعی او را که محمدرضا کلاهی صمدی بوده، نمی‌دانسته. او مسئول بمب گذاری سال ۱۹۸۱ در حزب جمهوری اسلامی در تهران بود که ۷۳ نفر کشته شدند. این مرد با نام علی معتمد در شهر زندگی می‌کرد و متخصص برق بود.»

این پایگاه خبری همچنین آورده است: « او در دهه ۸۰ وقتی وارد هلند شد، دولت هلند او را به عنوان یک پناهنده سیاسی پذیرفت و بلافاصله به او وسایل اولیه زندگی داد. هفته گذشته نیز اولین جلسه دادگاه دو متهم این پرونده برگزار شد. «آنوار ای بی» و «مورئام» از نظر دادگاه متهم به قتل محمدرضا کلاهی هستند.»

ویکی پدیا در خصوص مرگ محمدرضا کلاهی نوشته است: «او توسط باند‌های مواد مخدر کشته شده است.» خبر‌های بعدی که در خصوص مرگ او منتشر شد نشان می‌دهد که وی در زمان مرگ حدود ۵۶ سال داشته و افرادی که وی را به قتل رسانده‌اند به منزل او رفته‌اند. جنازه او سه ماه پس از مرگ در منزلش کشف شد در حالی که بخش‌های زیادی از آن متلاشی شده بود.