کدخبر: ۲۱۷۴۹۳ لینک کوتاه

اسرائیل ضلع جدید مذاکرات سوری شد؟

وزیر دفاع روسیه در دیداری با وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در مورد اوضاع منطقه مرزی جنوب سوریه و اردن و محدوده کاهش تنش مذاکره کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از ریانووستی، «سرگئی شایگو» وزیر دفاع روسیه روز پنجشنبه در دیدار با «آویگدور لیبرمن» اظهار کرد: مسائل زیادی در این رابطه انباشته شده است و روسیه باید تمام مسائل مربوط به منطقه کاهش تنش در جنوب غربی سوریه که درخصوص آن با اردن و آمریکا توافقنامه دارد، را بررسی کند.
وضعیت منطقه کاهش تنش در جنوب غربی سوریه چندی پیش در مرکز توجه مقام های روس و برخی کشورهای دیگر قرار گرفته است.
وزیر امور خارجه روسیه روزگذشته (چهارشنبه) در این رابطه اعلام کرد که تمام نیروهای غیرسوری باید منطقه کاهش تنش در جنوب غربی سوریه را ترک کنند.
به گزارش ریانووستی، سرگئی لاوروف در کنفرانس سیاسی «دیدگاه های پریماکوف» (نخست وزیر پیشین روسیه) گفت: خروج نیروهای غیرسوری از منطقه کاهش تنش در جنوب غربی سوریه باید هر چه سریع تر اجرا شود.
لاوروف افزود: در مورد منطقه کاهش تنش در جنوب غربی سوریه توافقی در دست داریم که بین روسیه، آمریکا و اردن به دست آمده است.
وی ادامه داد: اسراییل در مرحله مقدماتی، از این توافق اطلاع داشت، با اجرای این توافق ثبات منطقه تقویت می شود و تمام نیروهای غیرسوری منطقه کاهش تنش را باید ترک کنند؛ معتقدم که این اقدام هرچه سریعتر باید صورت گیرد.