کدخبر: ۲۱۷۵۵۳ لینک کوتاه

آخرین وضعیت پرونده بازداشتی‌های محیط زیستی

اقتصادنیوز: رئیس کل دادگستری در خصوص چگونگی بررسی پرونده بازداشتی های جدید محیط زیستی توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، غلامحسین اسماعیلی در خصوص  چگونگی بررسی پرونده ۲۰ بازداشتی جدید مرتبط با پرونده جاسوسان محیط زیستی، گفت: به پرونده های های متهمین مرتبط به موجب ضوابط قانونی  یکجا رسیدگی می شود.

وی افزود: ولی باید دید آیا واقعا این ارتباط وجود دارد یا نه، و در صورت وجود داشتن تا چه میزان بوده است.به طور کلی پرونده مرتبط با فعالان محیط زیستی در دادسرا قرار دارد.

منعی برای اعدام در ماه رمضان وجود ندارد

رئیس کل دادگستری در پاسخ به این سئوال که برخی از پرونده های مهمی که در آنها حکم اعدام صادر شده است، در شرف ارسال به دادسرای اجرای احکام هستند، آیا حکم اعدام در ماه رمضان اجرا می شود، گفت: منع قانونی برای اجرای این احکام در ماه رمضان وجود ندارد اما بعضا مصالحی در نظر گرفته می شود.

آخرین وضعیت پرونده مهدی جهانگیری

وی در خصوص آخرین وضعیت پرونده مهدی جهانگیری، اظهارداشت: این پرونده هنوز منجر به صدور کیفرخواست نشده است و متهم به قید وثیقه آزاد و پرونده اش در دادسرا قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، غلامحسین محسنی اژه ای چند روز پیش  در خصوص اظهارات اخیر کلانتری در رابطه با آزاد شدن متهمان پرونده محیط زیستی و اینکه اتهام کاوه مدنی، جاسوسی نیست، گفت: آقای کلانتری و کسانی که اطلاع دقیقی ندارند نمی توانند اظهار نظر صحیحی کنند و دادستان تهران هم پاسخ ایشان را داد.

سخنگوی دستگاه قضا اظهار داشت: ممکن است این شائبه برای عده ای پیش بیاید که برخی این حرف ها را می زنند که فردا روزی این حرف مطرح نشود که چون زیرمجموعه خودشان بوده این حرفها را زده اند. بهتر است این حرف ها زده نشود چرا که خودتان فردا روزی زیر سئوال می روید.

وی گفت: بهتر است هر کسی در حیطه کاری خودش صحبت کند. گفتند این افراد به زودی آزاد می شوند از چه کسی شنیده اید و نقل قول از چه کسی می کنید؟

دادستان تهران هم هفته گذشته اعلام کرد: تحقیقات پرونده جاسوسی در پوشش فعالیت‌های محیط زیست در دادسرای تهران به زودی به پایان می‌رسد و دادستانی تهران نتیجه تحقیقات را با رعایت مقررات به استحضار عموم خواهد رساند.