شهادت 187 فلسطینی با اقدام ترامپ علیه قدس

کدخبر: 217899
اقتصادنیوز: از زمان معرفی قدس به عنوان پایتخت رژیم غاصب صهیونیستی از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا،187 فلسطینی به شهادت رسیده اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، مرکز مطالعات امور صهیونیستی و فلسطینی 'قدس' افزود: از این تعداد 31 تن را کودکان، 5 تن را بیماران خاص و 16 تن دیگر را نیز نیروهای مقاومت تشکیل می دهند که در حین انجام ماموریت های جهانی به شهادت رسیدند و 9 تن دیگر بر اثر حملات هوایی ارتش رژیم صهیونیستی شهید شدند.

این نهاد مطالعاتی در گزارش آماری خود تاکید کرد که از آغاز «راهپیمایی بزرگ بازگشت» در تاریخ 30 مارس (جمعه 10 فروردین) شمار شهدا به 120 نفر افزایش یافته است؛ به نحوی که رژیم صهیونیستی هنوز جنازه 9 تن از این شهدا را تحویل نداده است.

عماد ابوعواد رئیس مرکز مطالعات امور صهیونیستی و فلسطینی قدس از تشکیلات خودگردان فلسطین و جوامع عربی و اسلامی خواست برای پایان بخشیدن به تجاوزات اسرائیل به اهرم های فشار متوسل شوند.

ترامپ 6 دسامبر (15 آذر) اعلام کرد که قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت می شناسد. وی همچنین با امضای نامه ای، دستور انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس اشغالی را صادر کرد. 

فلسطینی ها روز دوشنبه (24 اردیبهشت) همزمان با افتتاح سفارت آمریکا در قدس اشغالی، تظاهرات اعتراضی برگزار کردند که مانند همیشه توسط نظامیان رژیم صهیونیستی به خاک و خون کشیده شد. در جریان این حملات بیش از 60 فلسطینی شهید و حدود سه هزار تن زخمی شدند. 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما