رئیس صدا و سیما: باید رسانه‌های «صداپایه» بیشتری ایجاد کنیم

کدخبر: 217927
اقتصادنیوز: عبدالعلی علی‌عسگری رئیس رسانه ملی گفت:در دنیای تصویر همه چیز سهل‌تر شده اما همچنان صدا امنیت خودش را در تاریخ حفظ کرده است، به همین جهت باید همه توان مان را به کار بندیم تا در دنیای جدید مجازی رسانه‌های صدا پایه بیشتری را ایجاد کنیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم،  عبدالعلی علی‌عسگری رئیس رسانه ملی در مراسم تجلیل از پیشکسوتان رادیو با اشاره به این که صحبت از رادیو در جمع شما بزرگان صدای جمهوری اسلامی ایران یک گزافه بیش نیست تصریح کرد: رادیو یک رسانه اثرگذار، گرم و مهربان است.جمله‌ای که زیبایی رادیو را الان نشان می‌دهد این است که اگر صدا و رادیو حامی آن معرفت، دانایی و هنرمندی در همه ابعاد وجودی صدا باشند حقیقتاً صدا و رادیو برتر از تصویر خواهد بود.

وی اظهار کرد: وقتی انسان با صدا آشنا می‌شود خواه ناخواه در درون خودش دنیای دیگری را تجربه می‌کند، چون صدا می‌کوشد دنیای بی‌انتهای زیبایی‌های فوق‌العاده را در وجود انسان‌ها متجلی سازد. به هر حال صدای حاوی ایثار، حکمت و دانش برتر ماندگارتر و اساسی‌تر از تصویر است.

علی عسگری با بیان این که همه مردم از زیبایی‌های هنرنمایی بزرگان رادیو همواره بهره‌ برده‌اند، تاکید کرد: رادیو در جهت سمت و سو دادن به زیبایی تاریخ ایران همواره کوشا بوده و از جهت محتوا در غالب کلمات و واژگان غنی تاریخ ایران نیز بنیانگذار وصف‌ناپذیری است. واقعاً تلویزیون باید از حجم معنا و مفهومی در رادیو تولید می‌شود استفاده کند که به واقع در یک تراز بالایی از غنی بودن قرار دارد. ضرورت دارد که مدیران صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران یک سلسله متن‌هایی در رادیو تولید کنند که قابل استفاده همه‌گان باشد.

رئیس سازمان صدا و سیما در ادامه مراسم تجلیل از پیشکسوتان رادیو به 3 عنصر کلیدی محتوا، جهت و زیبایی در رادیو اشاره کرد و گفت: رادیو سراسر جاذبه است، که اگر این وجوب در دنیای صدا وجود ندارد کسی به رادیو گوش نمی‌کرد. همین صداست که برای شنونده ارتباط برقرار می‌کند؛ رادیو با استفاده از این سه عنصر کلیدی می‌تواند خودش را همواره برتر نگهدارد. درست است که امروز تصویر سهل‌تر شده، اما همچنان صدا امنیت خودش را در تاریخ تثبیت کرده است.

وی در ادامه اضافه کرد: در دنیای جدید مجازی ما بایستی رسانه‌های صداپایه بیشتری ایجاد کنیم، چرا که صداپایه‌ها امروز از جایگاه مناسبی برخوردارند و از طرفی دیگر رسانه‌های صدا پایه ظرفیت جهانی شدن دارند. شما فرهیختگان رادیو باید بدانید دشمنان ما با حداکثر استفاده از ظرفیت رسانه می‌کوشند تا جلوی امیدبخشی، آگاهی‌بخشی، سازندگی، اخلاق و ایمان مردم را بگیرند، اما رسانه ملی در جهت خنثی‌سازی اشاعه جریان فرهنگ غربی در کشور می‌کوشد تا از دریچه رسانه ملی هویت ملی پدید آورد.

علی‌عسگری در پایان خاطر نشان کرد: امروز اگر در این برنامه از پیشکسوتان و نسل گذشته رادیو تکریم می‌کنیم باید بدانیم جوانان مبتنی بر تجربیات و هنرمندی‌های شما باید رادیو را رو به جلو هدایت کنند و آینده با توجه به توانمندی شما طراحی شود. امیدواریم جوانان رادیو با به کارگیری از توانمندی شما پیشکسوتان در پس پیشرفت فن‌آوری مدرن امروز همچنان در تراز بالای تاثیرگذاری رسانه‌ای طی طریق کند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما