تظاهرات ساکنان تل‌آویو علیه فساد مالی نتانیاهو

کدخبر: 217965
اقتصادنیوز: پایگاه صهیونیستی «یدیعوت آحارانوت» گزارش داد که شب گذشته صد‌ها نفر از ساکنان جنوب تل‌آویو در اعتراض به فساد مالی کابینه رژیم صهیونیستی تظاهرات کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از میزان، پایگاه صهیونیستی «یدیعوت آحارانوت» گزارش داد که شب گذشته صد‌ها نفر از ساکنان جنوب تل‌آویو در اعتراض به فساد مالی کابینه رژیم صهیونیستی تظاهرات کردند.

بر اساس گزارش یدیعوت آحارانوت ساکنان تل‌آویو همچنین به روند کند تحقیقات و تأخیر در رسیدگی به پرونده فساد مالی «بنیامین نتانیاهو» از سوی «آویخای مندلبلیت»، دادستان کل رژیم صهیونیستی معترض بوده‌اند.

شرکت کنندگان در این تظاهرات با حمل پلاکارد‌هایی که بر روی آن‌ها شعار‌هایی مانند «وزیر جرم» به جای نخست وزیر نوشته شده بود خواستار استعفای نتانیاهو و کابینه وی شدند.

این تظاهرات در حالی صورت می‌گیرد که هفته گذشته نیز پلیس رژیم صهیونیستی اعلام کرد نتانیاهو و همسرش را برای دهمین بار به اتهام فساد مالی مورد بازجویی قرار خواهد داد.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی ماه فوریه گزارش دادند که پلیس این رژیم تحقیقات خود درباره یک پرونده جدید فساد مالی «بنیامین نتانیاهو» موسوم به «پرونده ۴۰۰۰» را آغاز کرده است.

پرونده ۴۰۰۰ شامل ارتباط میان نتانیاهو و «شائول اِلوویچ»، مدیر شرکت «بِزِک»، و نیز وبسایت «واللا» است و این پرونده پس از آن مورد تحقیقات پلیس رژیم صهیونیستی قرار گرفته که ماه فوریه هاآرتص با انتشار گزارشی اعلام کرد شواهد محکم‌تری مبنی بر ارتباط نتانیاهو و نیز برخی دیگر از نزدیکان وی با الوویچ یافت شده است.

بر اساس اعلام رسانه‌های رژیم صهیونیستی، نتانیاهو در این پرونده متهم به پرداخت میلیون‌ها دلار تسهیلات مالی به الوویچ در ازای حمایت رسانه‌ای پایگاه خبری «واللا» از نتانیاهو و خانواده‌اش، پرداخت کرده است.

نتانیاهو پیش از این در سه پرونده دیگر موسوم به پرونده‌های «۱۰۰۰»، «۲۰۰۰» و «۳۰۰۰» متهم به فساد مالی شده و هفته گذشته پلیس رژیم صهیونیستی از دادستان کل این رژیم خواسته بود رسماً علیه نخست‌وزیر اعلام جرم کند.

در همین رابطه پلیس رژیم صهیونیستی با ارائه پیشنهادی عنوان کرده است که نتانیاهو در دو پرونده‌ای که درباره آن تحقیقات انجام شده، رسماً متهم شود.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما