کدخبر: ۲۱۷۹۹۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
روسیه: مخالفت عربستان، تاثیری بر فروش اس-۴۰۰ به قطر ندارد

روسیه: مخالفت عربستان، تاثیری بر فروش اس-۴۰۰ به قطر ندارد

اقتصادنیوز: معاون رئیس کمیته امنیت و دفاع شورای فدراسیون روسیه، تأکید کرد که مخالفت عربستان سعودی با تصمیم مسکو برای فروش سامانه هوایی اس-۴۰۰ به قطر، تاثیری بر این تصمیم نخواهد داشت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، الجزیره گزارش داد، «آلکسی کندراتیو» با تاکید بر این که صادرات سیستم‌های اس-۴۰۰ روسیه به قطر، هیچ ارتباطی به عربستان ندارد، گفت که موضع ریاض تاثیری بر این تصمیم نخواهد گذاشت.

وی افزود که روسیه منافع خاص خود را دارد که برای تحقق آن‌ها تلاش می‌کند و با صادرات اس ۴۰۰ به قطر به دنبال تأمین بودجه خود است.

این قانون‌گذار روس همچنین گفت: «واضح است که عربستان نقش مهمی در منطقه دارد اما قطر هم با دریافت سامانه‌های اس-۴۰۰ و تقویت توان نظامی خود، به منفعتی می‌رسد. بنابراین، واکنش منفی عربستان قابل درک است».

کندراتیو ادامه داد: «این مسئله هیچ ارتباطی به عربستان ندارد. موضع ریاض، در چارچوب باج‌گیری‌های سعودی‌ها است و واکنش آن‌ها به این قرارداد با هماهنگی واشنگتن صورت گرفته است. زیرا آمریکا نمی‌خواهد بازار سلاح در منطقه را از دست بدهد، به همین دلیل به اعمال فشار بر ریاض در این باره ادامه خواهد داد».