کدخبر: ۲۱۸۶۴۱ لینک کوتاه

ماکرون: ترسی از رسیدن به توافق در غیاب آمریکا نداریم

اقتصادنیوز؛ رئیس جمهوری فرانسه گفت: دیگر اعضای گروه ۷ نباید از رسیدن به توافق در غیاب آمریکا ترس داشته باشند چرا که شاید ترامپ از منزوی شدن ترسی نداشته باشد اما ما به عنوان گروه ۶ کشور قدرت واقعی داریم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه گفت: اگر آمریکا تصمیم بگیرد که از نقش  جهانی خود عقب‌نشینی کند این برای وجهه و اقتصاد آمریکا بد خواهد بود و ترامپ نیز نسبت به این مسئله آگاه است.

رئیس‌جمهور فرانسه ادامه داد: اقدامات تجاری اخیر از سوی کاخ سفید سازنده نبوده و برای اقتصاد آمریکا مخرب بوده است.

ماکرون تاکید کرد: هیأت فرانسوی و کانادایی در اجلاس گروه G7 تلاش خواهند کرد تا رئیس‌جمهور آمریکا را متقاعد کنند که در زمینه اعمال تعرفه گمرگی فولاد و آلومینیوم مواضع نرم‌تری را در پیش گیرند.

مکرون تأکید کرد: جنگ تجاری آمریکا با دیگر کشورها نخست به ضرر خود کارگران آمریکایی تمام خواهد شد.

مکرون گفت: من به همراه نخست‌وزیر کانادا و دیگر اعضای حاضر تلاش می‌کنم که وی را متقاعد کنم در اجلاس G7 تلاش خواهیم کرد تا ترامپ را متقاعد کنیم که در موضوع تجارت مسیر مقبول‌تری را در پیش گیرد.ما خواهان جنگ تجاری بین دوستان نیستیم.

وی افزود: البته دیگر اعضای گروه 7 نباید از رسیدن به توافق در غیاب آمریکا ترس داشته باشند چرا که شاید ترامپ از منزوی شدن ترسی نداشته باشد اما ما به عنوان گروه 6 کشور قدرت واقعی داریم.

در عین حال جاستین ترودو نخست‌وزیر کانادا نیز افزود: این احمقانه است که ترامپ فکر کند کانادا، فرانسه و دیگر متحدین این کشور تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا هستند.