کدخبر: ۲۱۸۷۲۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ستاره های شرور جام جهانی فوتبال! +گزارش تصویری

اقتصاد نیوز:در تاریخ جام جهانی بارها شاهد صحنه های تند و رفتارهای خشن حتی از سوی ستاره های بزرگ بوده ایم.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از ورزش سه، از زیدان تا مارادونا و شوماخر و بکام، رقم زننده اتفاقات خشن و به یادماندنی زیادی در تاریخ جام های جهانی بوده اند که در ادامه آن را مرور خواهیم کرد؛

 

تونی شوماخر (آلمان غربی)

 

 

در جریان دیدار 2 تیم فرانسه و آلمان در جام جهانی 1982، باتیستون بازیکن تیم ملی فرانسه بعد از برخورد با تونی شوماخر 2 دندان خود را از دست داده و دنده او نیز دچار آسیب دیدگی شدیدی شد. البته شوماخر که در فرانسه شخصیت منفوری است هنوز اصرار دارد برای توپ رفته است. این دیدار در نهایت در ضربات پنالتی 4-5 به سود آلمان به پایان رسید.

 

خالد بولاهروز (هلند)

 

 

دیدار پرتغال و هلند در جام جهانی 2006 با 16 کارت زرد و 4 کارت قرمز به "جنگ نورنبرگ" مشهور شده است و بولاهروز در نیمه دوم با تکل خشنی که منجر به مصدومیت و تعویض رونالدو شد، با دریافت کارت زرد دوم از زمین اخراج گردید. فن برونکهورست از هلند و دکو و کاشتینیا از تیم ملی پرتغال نیز با دریافت کارت زرد دوم از زمین اخراج شدند تا پدید آورنده خشن ترین دیدار تورنمنت باشند.

 

نایجل دی یانگ (هلند)

 

 

هافبک خشن هلند در دیدار فینال جام جهانی 2010 برابر اسپانیا با یک ضربه کونگو فویی خشن به سینه ژابی آلونسو خالق صحنه ای عجیب بود. در آن دیدار نیز بازیکنان هلند 9 کارت زرد دریافت کرده و هیتینگا نیز در اوقات اضافه اخراج شد. اما جالب اینجاست که روی این صحنه هاوارد وب به دی یانگ کارت قرمز نشان نداد تا یکی از اشتباهات بزرگ داوری شکل گیرد.

 

زین الدین زیدان (فرانسه)

 

 

در اوقات اضافی فینال جام جهانی 2006، زین الدین با سر ضربه ای محکم به سینه مارکو ماتزاتزی زد تا آخرین سکانس خود در دنیای فوتبال را رقم بزند. صحبت های تحریک آمیز ماتراتزی باعث عصبانیت زیزو و اخراج او شد تا ایتالیا در ضربات پنالتی فرانسه را شکست داده و قهرمان جام جهانی شود.

 

دیوید بکام (انگلیس)

 

 

ستاره جوان سه شیرها در جام جهانی 1998 و در دیدار برابر آرژانتین ضربه ای به پای دیگو سیمئونه زد تا اخراج شده و کار انگلیس در ادامه راه دشوار شود. انگلیس در نهایت در ضربات پنالتی مغلوب آرژانتین شد و بکام در بازگشت به انگلیس با بنری در کلیسای ناتینگهام با مضمون (خداوند حتی دیوید بکام را نیز مورد بخشش قرار دهد) روبرو شد.

 

روی کین (ایرلند)

 

 

پیش از آغاز جام جهانی 2002 درگیری لفظی شدید بین مک کارتی سرمربی ایرلند و روی کین کاپیتان مشهور این تیم ایجاد شده تا در نهایت هافبک منچستریونایتد جام جهانی را از دست بدهد. غیبت روی کین تاثیر زیادی در شرایط ایرلند داشته و آنها در مرحله یک هشتم مغلوب اسپانیا و درخشش ایکر کاسیاس شدند.

 

دیگو مارادونا (آرژانتین)

 

 

ستاره جام جهانی 1986 که آن گل معروف با دست را برابر انگلیس به ثمر رساند، در جام جهانی 1994 به دوپینگ متهم شده و ادامه مسابقات را از دست داد. اما در نهایت فریادهای مارادونا بعد از گلزنی به یونان با چشم های گرد شده آخرین خاطرات این فوق ستاره از جام جهانی بود.

 

لوییس سوارز (اروگوئه)

 

ستاره تیم ملی اروگوئه در جام جهانی 2014 در دیدار برابر ایتالیا شانه جورجو کیه لینی مدافع تیم ملی ایتالیا را گاز گرفت اما این صحنه از چشم داوران پنهان ماند. اما 2 روز بعد از این دیدار سوارز 9 جلسه محروم شد و در ادامه جام قادر به همراهی تیمش نبود.