کدخبر: ۲۱۸۸۹۲ لینک کوتاه

آمریکا در البوکمال به داعش گرا می‌دهد

اقتصادنیوز؛ یکی از فرماندهان نظامی ارتش سوریه از پرواز گسترده هواپیماهای ائتلاف تحت رهبری آمریکا بر فراز شهر البوکمال در استان دیرالزور سوریه خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ یک منبع نظامی سوری به پرواز گسترده هواپیماهای جنگی و شناسایی ائتلاف تحت رهبری آمریکا بر فراز شهر البوکمال در استان دیرالزور سوریه و تحرکات مشکوک داعشی ها اشاره کرد و گفت: هواپیماهای نظامی و شناسایی ائتلاف آمریکایی آسمان البوکمال در حومه شرقی دیرالزور را ترک نمی کنند و اطلاعات جزییات منطقه را در اختیار داعش قرار می دهند.

این فرمانده نظامی ارتش سوریه بیان کرد: هواپیماهای جنگی و شناسایی به طور ۲۴ ساعته در پرواز هستند. تحرکات غیرعادی تروریستهای داعش در کرانه شرقی رود فرات و در مناطق حدفاصل هجین و الشعفه مشاهده می شود. مناطق صحرایی از المعیزله، التنف و الشعفه و هجین تحت اشغال داعش تا ایستگاه دوم در کرانه شرقی رود فرات شاهد تحرکات داعشی هایی است که پس از تخلیه حجر الاسود دمشق به شکل قابل ملاحظه ای بر تعداد آنها افزوده شده است.

وی با اشاره به همکاری میان نیروهای ائتلاف آمریکایی و داعش اعلام کرد: ائتلاف اقدام به هدف قرار دادن مناطقی در هجین در البوکمال می کند که عاری از داعشی هاست.

این فرمانده نظامی ارتش سوریه بیان کرد: حمله روز سوم ژوئن داعش به مواضع ارتش سوریه از هجین به سوی الجلاء، الحسرات صورت گرفت و ائتلاف آمریکایی گرای منطقه را به آنها داد. داعش در جریان این حمله بر مناطقی در اطراف الجلاء و الحسرات مسلط شد اما ۳۰۰ نفر از تروریستهای خود را از دست داد.

وی اعلام کرد: داعش در بخش کوچکی در منطقه واقع در شرق رود فرات در الشعفه و هجین حضور دارد که در نزدیکی مرز عراق است و نیروهای قسد در سمت شمال هستند. میان نیروهای قسد یا همان سوریه دموکراتیک و داعش همکاری در منطقه وجود دارد. رصد هوایی ائتلاف بین المللی کمک زیادی به داعش می کند و این از محورهایی که داعش برای یورش و تحرک از آنها استفاده می کند، مشخص می شود.

این در حالی است که ساعاتی قبل منابع سوری از بازپس گیری همه مناطقی که تروریستهای تکفیری داعش روز گذشته در اطراف البوکمال در استان دیرالزور سوریه اشغال کرده بودند، خبر دادند.

بر اساس این گزارش؛ ارتش سوریه همه مناطقی که روز گذشته در اطراف شهر البوکمال در مرز سوریه و عراق از دست داده بود را بازپس گرفت.

منابع سوری اعلام کردند: در جریان عملیات بازپس گیری این مناطق شمار زیادی از تکفیری ها به هلاکت رسیدند و بسیاری نیز هنگام فرار از طریق رود فرات غرق شدند.