کدخبر: ۲۱۹۱۶۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

رئیس شورای روابط خارجی آمریکا: اقدامات کودکانه ترامپ یک رفتار است نه سیاست

اقتصادنیوز؛ ریجارد هاس، رئیس شورای روابط خارجی آمریکا با انتشار یک پیام توئیتری رفتار ترامپ را کودکانه خواند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ ریچارد هاس، رئیس شورای روابط خارجی آمریکا با انتشار پیامی سیاست خارجی دونالد ترامپ را به باد انتقاد گرفت.

رئیس شورای روابط خارجی آمریکا در این پیام که در توئیتر منتشر شده آورده است: شعار «اول آمریکا» (America First) در حقیقت به معنای آمریکای تنهاست. مشکل این است که یک جانبه گرایی نمی تواند موجب موفقیت و تغییر ماهیت چالش هایی شود که ما در جهان با آنها مواجه هستیم. دونالد ترامپ در حال آزار دادن همپیمانانی است که داریم و به آنها نیازمندیم. انجام اقدامات کودکانه یک رفتار است نه سیاست.

دونالد ترامپ در جریان اجلاس سران کشورهای عضو جی هفت تصویر دیگری از انزوای آمریکا را به نمایش گذاشت. در چند ماه اخیر خبرهای متعددی در خصوص انزوای آمریکا در عرصه بین الملل به موجب اقدامات دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور، در رسانه ها منتشر شده اما شاید اجلاس  G۷ که روزهای جمعه و شنبه در کانادا برگزار شد روشن ترین تصویر را از انزوای آمریکا به تصویر کشید.

ترامپ پیش از آغاز نشست جی هفت به شدت امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه و جاستین ترودو نخست وزیر کانادا را مورد انتقاد قرار داده بود و ماکرون در جواب به سه توئیت ترامپ گفت:« قابل درک است که آقای ترامپ در تلاش برای تحقق وعده‌های انتخاباتی خود است و نسبت به انتقاد هم حساس شده ولی ما هم اتحاد خود را حفظ خواهیم کرد و در صورت لزوم گروه جدیدی با سایر اعضا تشکیل خواهیم داد».