کدخبر: ۲۱۹۴۵۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

نبض بازار طلا در دست چین

اقتصاد نیوز: شورای جهانی طلا اعلام کرد که تغییر رویه چینی‌ها در برابر طلا و افزایش تمایل آنها برای خرید این فلز گرانبها می‌تواند رشد تقاضای جهانی فلز زرد را در بلندمدت به دنبال داشته باشد.

به گزارش اقتصاد نیوز، به نقل از ایبِنا؛ شورای جهانی طلا اعلام کرد: چین پروژه بهبود و تقویت ثروت خود را آغاز کرده است و انتظار می‌رود این رویه منجر به افزایش رشد تقاضا برای جواهرات زرین و در بلند‌مدت عاملی برای پشتیبانی از تقاضای جهانی طلا شود.

در گزارش شورای جهانی طلا اعلام شده است که رنسانس جواهرات طلا در چین به دنبال بهبود وضعیت طبقه متوسط این کشور و تغییر نگاه مصرف‌کنندگان زیورآلات رقم خورده است. البته طلا همچنان در بزرگترین بازار مصرف‌کننده جهان با چالش‌هایی روبرو است. درگیر شدن مصرف‌کنندگان با طلا به عنوان کلیدی برای سلامتی آینده بازار جواهرات طلای چین تلقی می‌شود.

تجارت طلا در چین با در پیش گرفتن ۲ استراتژی یعنی تنوع بخشیدن به دامنه محصولات و یکپارچه شدن تجربیات خُرده‌فروشی آنلاین و آفلاین جواب داده است. در حال حاضر، سیاست‌ جذب مشتریان جوان چینی، ارائه طلاهای سبک با قیمت پایین است که می‌تواند حجم فروش را افزایش دهد.

بر مبنای این گزارش، در طول ۱۵ سال اخیر تقاضا برای طلا در چین به بیش از ۳ برابر رسیده و این کشور را در میان بزرگ‌ترین بازارهای جواهرات طلا در جهان قرار داده است؛ ضمن اینکه چینی‌ها ۳۰ درصد تقاضای جهانی طلا را به خود اختصاص داده‌اند.