کدخبر: ۲۲۰۲۷۷ لینک کوتاه

جَنگ فوتبالی روسیه و اکراین

اقتصاد نیوز:​وزیر امور خارجه اوکراین از عزم خود برای تخریب جام جهانی ۲۰۱۸ خبر داد که با واکنش جالب یک سناتور روس مواجه شد.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از خبرگزاری تسنیم ، پاول کلمیکن از عزم خود برای تخریب و از بین‌ بردن فستیوال‌های فوتبال در طول دوره برگزاری جام جهانی 2018 روسیه خبر داد.

وزیر امور خارجه اوکراین در این رابطه گفت: ما در حال تلاش برای برنامه‌‌‌ای هستیم که بر اساس آن هر هوادار فوتبال عازم روسیه با حضور در فستیوال‌های فیفا در شهرهای میزبان دیدارهای جام جهانی 2018 پورتره‌های سنتسرووا، بالوخ و کولچنکو (3 زندانی اوکراینی منطقه خودمختار کریمه) را با چشمانش مشاهده کند. بدین ترتیب ما فستیوال‌های فیفا را تخریب می‌کنیم.

آلکسی پوشکوف، سناتور روس نیز در واکنش به این صحبت‌های وزیر امور خارجه اوکراین در صفحه‌ شخصی‌اش نوشت: آرام باش و فوتبالت را نگاه کن! پاول کلمکین الان نمی‌تواند هیچ چیزی را تخریب کند. تمام جهان امروز به روسیه نگاه می‌کنند. بهتر است آرام باشد و به تماشای فوتبال بنشیند. این کارها فریب‌کارانه است. کیِف تا به حال بارها تلاش کرده تا شورای امنیت را فریب دهد.

چند روز قبل نیز ایگور ژدانوف، وزیر ورزش و جوانان اوکراین نامه‌ای خطاب به 35 همتای خارجی خود که در میان آنها وزرای ورزش 32 تیم ملی راه‌یافته به جام جهانی 2018 روسیه قرار داشتند خواهان تحریم سیاسی این رقابت‌ها با عدم سفر به این کشور شد.