کدخبر: ۲۲۰۶۵۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

تیم های بزرگی که جام جهانی را بد شروع کردند

​اقتصاد نیوز: در جام جهانی اخیر که در روسیه برگزار می شود چند تیم و بازیکن بزرگ در حد و اندازه های خود نبودند. البته بازی اول شاید ملاک خوبی برای این مقایسه نباشد اما به بهانه فروغ کم آرژانتین با لیونل مسی در بازی با ایسلند به بررسی تیم هایی که در ادوار جام بازی های خود را ضعیف شروع کردند می پردازیم.

به‌ گزارش اقتصاد نیوز وبه نقل از ‌ایسنا ‌، پیروزی در جام جهانی به سختی به دست می‌آید. در این رقابت‌ها شگفتی و اتفاقات عجیب رخ می‌دهد و تیم‌های قدرتمند همیشه پیروز نمی‌شوند. در برخی از بازی‌ها تیم‌های پرسابقه شکست می خورند.

تیم‌ ‌ملی فوتبال آلمان روز یکشنبه این لحظه را تجربه کرد و به تیم‌های قهرمانی که جام جهانی بعدی خود را با شکست آغاز کردند پیوست. تیم یواخیم لوو، قهرمان جام جهانی ۲۰۱۴ شد اما شروعش در جام جهانی روسیه خوب نبود و این تیم نشانی از جام جهانی برزیل نداشت. آلمان با یک گل مغلوب مکزیک شد و برای صعود به مرحله یک هشتم نهایی باید دو نتیجه‌ خوب مقابل سوئد و کره جنوبی کسب کند. تیم‌های دیگری نیز شرایط مشابه آلمان را داشتند که در ادامه‌ به آن‌ها اشاره می‌شود.

شکست ‌اسپانیا در سال ۲۰۱۴ مقابل هلند

در تاریخ جام جهانی چهار تیم به عنوان مدافع عنوان قهرمانی جام بعدی را با شکست شروع کردند. چهار سال پیش این اتفاق افتاد. ‌اسپانیا پس از فتح جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی رقابت‌های سال ۲۰۱۴ را با یک شکست سنگین مقابل هلند آغاز کرد. لاروخا پنج بر یک مغلوب هلند شد. اشتباه‌های متعدد دفاعی، ضعف دروازه‌بانی و عملکرد فوق‌العاده‌ فان پرسی باعث شد چنین شکستی رقم بخورد.

سنگال فرانسه را  در سال ۲۰۰۲ شگفت زده کرد

در جام جهانی ۲۰۰۲ فرانسه در حالی در بازی‌ها حاضر شد که توانسته بود چهار سال قبل در کشورش عنوان قهرمانی را بالای سر ببرد. این برتری در کره و ژاپن خیلی زود از بین رفت. خروس ها در کمال شگفتی مغلوب سنگال شدند. الحاجی دیوف دفاع فرانسه را تخریب کرد و توانست عنوان بهترین بازیکن بازی را به خود اختصاص دهد.  با این حال گل پیروزی را پاپا دیوپ به ثمر رساند. 

دو ناکامی برای آرژانتین قهرمان در سال‌های ۱۹۸۲ و ۹۰

تنها تیمی که دو بار پس از قهرمانی‌اش جام جهانی را بد آغاز کرد، آرژانتین است. آلبی سلسته برای نخستین‌بار در سال ۱۹۷۸ جام قهرمانی را در کشورش بالای سر برد. چهار سال بعد در ‌اسپانیا شکست تلخی را مقابل بلژیک تجربه کرد و با یک گل مغلوب شد. با وجود این که این گل در ‌دقیقه ۱۷ در ورزشگاه نوکمپ به ثمر رسید، آلبی سلسته با حضور بازیکنان بزرگی هم‌چون ماریو کمپس و دیگو آرماندو مارادونا نتوانست نتیجه‌ را جبران کند.

آلبی سلسته در سال ۱۹۸۶ در مکزیک توانست دوباره قهرمان جهان شود اما چهار سال بعد جام جهانی را با شکست آغاز کرد. این بار این اتفاق مقابل کامرون رخ داد. تیم آفریقایی با وجود دو اخراجی توانست سه امتیاز بازی را به دست بیاورد.

با ایتالیا همه چیز آغاز شد

نخستین تیمی که چنین شرایطی را تجربه کرد ایتالیا بود. آتزوری‌ها در حالی در جام جهانی۱۹۵۰ حضور پیدا کردند که در دوره قبل (۱۹۳۸) قهرمان جهان شده بودند. ایتالیایی‌ها در نخستین بازی‌شان مقابل سوئد سه بر دو شکست خوردند