کدخبر: ۲۲۰۸۲۹ لینک کوتاه

نطق نماینده ایرانشهر درباره ماجرای تجاوز ایرانشهر

اقتصادنیوز: نماینده ایرانشهر با تاکید بر اینکه انکار تعرض و تجاوز به چندین دختر در ایرانشهر منطقی نیست، گفت: همانطور که رییس دادگستری سیستان و بلوچستان از دستگیری و شکایت سه نفر خبر داده است، چنین اتفاقی صحت دارد لذا ما از مقامات استانداری و امنیتی و انتظامی استان سیستان و بلوچستان خواستار پیگیری این موضوع هستیم، همچنین می‌خواهیم که کمیسیون اجتماعی نیز به این موضوع ورود پیدا کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، محمدنعیم امینی‌فرد در واکنش به اظهارات دادستانی کل کشور مبنی بر اینکه عامل انتشار خبر کذب تجاوز در ایرانشهر تحت تعقیب قرار می‌گیرد، گفت: انکار اصل این اتفاق منطقی نیست؛ البته ما معتقدیم که بیان تعداد تجاوزهای صورت گرفته نیز درست نیست.

وی توضیح داد: قربانیان تجاوز در جوامع مدرن نیز به سادگی شکایت نمی‌کنند لذا با توجه به مشکلات عدیده‌ای که در پی این اتفاق رخ داده باید به خانواده‌ها فرصت داد تا شکایت خود را مطرح کنند کما اینکه به دنبال شکایت یک خانواده، دو نفر دیگر هم شکایت کردند، اکنون در مجموع سه نفر درباره تجاوز شکایت نموده‌اند.

نماینده ایرانشهر با تاکید بر لزوم آسیب‌شناسی درباره دلایل این اتفاق، گفت: خشونت جنسی در تمامی دنیا وجود دارد، در غرب نیز خشونت‌های جنسی ابعاد زیادی داشته است، متاسفانه در کشور خودمان نیز یک ماه پیش در خمینی‌شهر این اتفاق افتاد و اکنون در ایرانشهر شاهد آن هستیم لذا باید آسیب‌شناسی صورت گیرد که چرا این اتفاق افتاده است.

امینی‌فرد در مورد وضعیت ایرانشهر در پی انتشار این خبر، گفت: با توجه به درخواست امام جمعه ایرانشهر و دعوت مردم به آرامش، اکنون جو آرام است اما انتظار می‌رود که مقامات قضایی و انتظامی و امنیتی ابعاد قضیه را بررسی کنند چون با توجه به شکایت سه نفر این اتفاق رخ داده است.

وی با بیان اینکه قبل از ورود به این اتفاق هشدارهای لازم به مقامات داده شده بود، یادآور شد: سال گذشته در دیدار با وزیر کشور مشکلات ایرانشهر همچون حاشیه‌نشینی، بحران بیکاری و ابعاد آن و تعطیلی و نیمه تعطیلی کارخانه‌ها را یادآور شدیم و هشدار دادیم که این موارد تبعاتی خواهد داشت. لازم است در ادامه راه برای کاهش جرایم اقدامات لازم صورت گیرد.

این نماینده مجلس با اشاره به وضعیت کشور گفت: در جوامع سنتی همچون ایران شاهد تناقضاتی بین مدرنیته و سنت هستیم، آن هم در شرایطی که متاسفانه در کشور ما فرهنگ زن‌ستیزی وجود دارد که این نوع فرهنگ مزید بر علت شده و باعث شده که برخی افراد متجاهر اقدام به عملیات جنایتکارانه کنند.

امینی‌فرد در پایان با تاکید بر اینکه پیگیر این موضوع است، گفت: ما از مقامات استانداری و معاونت‌های امنیتی و انتظامی و مقامات شهر خواستار پیگیری سریع مرتکبین این جنایت هستیم، همچنین از کمیسیون اجتماعی هم خواسته‌ایم که پیگیری‌های لازم را داشته باشد.

امام جمعه ایرانشهر هفته گذشته موضوع تعرض به ۴۱ دختر ایرانشهری را مطرح کرد که باعث واکنش‌های متعدد و تجمع مردم در برخی از نقاط کشور گردید.