کدخبر: ۲۲۱۴۲۰ لینک کوتاه

نتیجه نظرسنجی سی ان ان:

مقایسه امار موافقان استیضاح ترامپ و نیکسون

اقتصادنیوز: شبکه تلویزیونی سی ان ان گزارش داد: نتایج نظرسنجی اخیر این شبکه در باره استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نشان می دهد که مواققان آن به۴۲درصد رسیده که این رقم بسیار نزدیک به نتایج نظرسنجی به عمل آمده درسال ۱۹۷۴برای استیضاح ریچارد نیکسون است.

به گزارش  اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، نظرسنجی مشترک سی ان ان و موسسه نظرسنجی'اس.اس.آر.اس' (SSRS) نشان می دهد که تنها51درصد آمریکایی ها مخالف استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا هستند، در حالی که موافقان این موضوع در حال افزایش و به 42درصد رسیده است.

دونالد ترامپ ریچارد نیکسون

سی ان ان افزود: نتایج این نظرسنجی حاکی از آن است که از هر 10 آمریکایی 4 نفر خواهان استیضاح دونالد ترامپ هستند، که این تعداد میزان بسیار قابل توجه است.

این رسانه تصویری به جزئیات بیشتر این نظرسنجی پرداخت و درادامه گزارش داد: تنها 9 درصد از جمهوریخواهان نظر مثبت به استیضاح شخص رئیس جمهوری دارند، این درحالی است که 77 درصد دمکرات ها یعنی از هر 10دمکرات نزدیک به 8 نفر آنها خواهان استیضاح و اخراج دونالد ترامپ از کاخ سفید هستند، این موضوع درمیان احزاب مستقل تنها 38 درصد است.

سی ان ان افزود: نتایج نظرسنجی بسیار نزدیک به نتیجه نظرسنجی های صورت گرفته در زمان ریاست جمهوری ریچارد نیکسون(رئیس جمهوری جمهوریخواه)درسال 1974میلادی است، چرا که در آن زمان 43درصد آمریکایی ها بنابر نظرسنجی موسسه'هریس' (Harris Poll)خواهان استیضاح وی شده بودند.

بنابراین گزارش ازدیگر نتایج این نظرسنجی تدوام میزان عدم محبوبیت دونالد ترامپ است که 39 درصد را نشان می دهد.

نظرسنجی تازه سی ان ان از 14تا17ماه ژوئن برابر با 24تا 27 خردادماه از یکهزار و 12 شهروند آمریکایی و با خطای 3.7 (سه و هفت دهم ) درصد با انجام مصاحبه و یا ازطریق تماس تلفنی به عمل آمده است.

ریچارد نیکسون سی و هفتمین (1969-1974) رئیس جمهوری آمریکا بود که دورهٔ دوم ریاست جمهوری او با رسوایی واترگیت روبرو شد و او را مجبور به استعفا کرد.