کدخبر: ۲۲۱۵۷۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
جزئیاتی از سفر نخست وزیر ژاپن به تهران

جزئیاتی از سفر نخست وزیر ژاپن به تهران

اقتصادنیوز: یک منبع آگاه در نهاد ریاست جمهوری درباره سفر شینزو آبه نخست وزیر ژاپن به تهران توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ منابع خبری در روزهای گذشته از سفر شینزو آبه نخست وزیر ژاپن به تهران و دیدار با حجت الاسلام والمسلمین روحانی رئیس جمهور کشورمان در ماه ژوئیه خبر دادند.

خبرگزاری کیودو در همین رابطه نوشت؛ در صورتی که این سفر محقق شود، نخستین سفر یک نخست وزیر ژاپن به ایران از زمان سفر تاکئو فوکودا نخست وزیر این کشور در سال 1978 تاکنون خواهد بود.

 این خبرگزاری همچنین مدعی شد؛ اگر آبه با روحانی ملاقات کند انتظار می رود درباره ادامه حمایت ژاپن از توافق هسته ای ایران پس از کنار کشیدن دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از این توافق صحبت کند. توکیو همچنین در تلاش است روابط اقتصادی با تهران را که تولید کننده بزرگ گاز طبیعی و نفت است تقویت کند.

یک منبع آگاه در نهاد ریاست  جمهوری در گفت‌وگو با  باشگاه خبرنگاران جوان درباره سفر نخست وزیر ژاپن به تهران گفت: فعلا چنین برنامه ای در دستور کار نیست و این خبر قطعیت سفر را مطرح نکرده است.

وی با بیان اینکه پیش نیاز سفر شینزو آبه، سفر وزیر خارجه ژاپن به تهران است، اظهار کرد: احتمال دارد وزیر خارجه این کشور طی روزهای آینده به کشورمان سفر کند.