کدخبر: ۲۲۲۰۳۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

سه بازیکن ایرانی که از نظر شفر می توانند در فوتبال آلمان بازی کنند

اقتصاد نیوز: سرمربی تیم فوتبال استقلال معتقد است امید ابراهیمی، علیرضا بیرانوند و وحید امیری می‌توانند در بوندس‌لیگا بازی کنند و تیم ملی ایران شانس خوبی برای رویارویی با پرتغال دارد.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از خبرگزاری فارس، یکی از کارشناسانی که در روسیه حضور داشت و بازی‌های جام جهانی 2018 را به خصوص تیم ملی کشورمان را زیر نظرداشت، «وینفرد شفر»، سرمربی آلمانی و موفق استقلال تهران بود.

وی در گفت‌وگویی با هفته‌نامه کیکر نظر خود را بیان کرد.شفر در این مصاحبه که امروز در شماره جدید این نشریه معتبر ورزشی آلمانی منتشرشد، اظهارداشت:

متن مصاحبه وی چنین است:

*آقای شفر تیم ایران شما را هم شگفت‌زده کرده؟

حقیقتش را بخواهید نه.لیگ داخلی ایران تغییرات خیلی مثبتی داشته و بازیکنان حرفه‌ای که در خارج از کشور بازی می‌کنند، با کیفیت هستند.

*در وهله نخست منظور شما شامل چه عده‌ای است؟

یکی از آنها، سردار آزمون از تیم روبین کازان است که به عنوان تک مهاجم نوک، مهارش راحت نیست.حتی مهدی طارمی از تیم الغرافه دوحه عملکردش خیلی به چشم می آید.به اضافه احسان حاج صفی و کریم انصاری فرد از تیم المپیایکوس یونان.

*البته حاج‌صفی در تیم سابق دسته دوم بوندس‌لیگا یعنی اف.اس.فاو فرانکفورت با مشکلاتی مواجه بود.

بله.در تیم کار از بیرانوند، دروازه‌بان بلندقامت از پرسپولیس، رقیب همشهری ما شروع می‌شود.او آرامش مشهودی دارد.همینطور توپ‌های را مثل تونی شوماخر بلند و بالا با دست می‌فرستد.می‌تواند سریع شروع به بازی کند.جلوی او یک زنجیره 4 نفره فوق‌العاده با ثبات است.حتی با وجودی که مدافع یارگیر من یعنی روزبه چشمی به خاطر مصدومیت ازترکیب خارج شد.

*کی‌روش از 7 سال قبل سرمربی ایران است.آیا مسئولیتی سخت دارد؟

خیر.او کارش را خوب انجام می دهد.مربی که 7 سال در یک پست است، خیلی کارش را نادرست انجام نداده است.او در مراحل انتخابی‌، تقریبا موفق بوده با وجودی که چنین چیزی در سطح آسیا امری عادی است.استرالیا، ژاپن، کره‌جنوبی، عربستانی‌ها و ایران همیشه جواز صعود می گیرند.

*پس به قدر کافی بازیکن خوب هست؟

این موضوع خودش یک سنت در اینجا است.خیلی از فوتبالیست‌های خوب ایران مثل علی دایی، کریم‌باقری، مهدی مهدوی‌کیا، خدادادعزیزی، وحید هاشمیان، علی کریمی یا اشکان دژاگه در آلمان بودند.همین دژاگه را می‌خواستم به استقلال بیاورم.او جوانی خوب است که به ناتینگهام فارست پیوست.چون با حضور در آن تیم می‌توانست روی حضور در تیم ملی حساب کند.

*آیا تاکتیک تیم ایران خیلی دفاعی نیست؟

فکر نکنم.در فوتبال آدم می‌تواند طوری بازی کند که بتواند موفق باشد.مقابل اسپانیا که این روش در کل خوب بود.گل اسپانیا بیشتر جنبه اتفاق داشت.

*اکنون کدام بازیکن ایران می‌تواند در بوندس‌لیگا بازی کند؟

امید ابراهیمی، هافبک دفاعی تیم یک بازیکن درجه یک است.او کسی مثل خاویر مارتینس بایرن مونیخی‌ها است.او در تیم من، یک کماندوی جنگنده است که پاس‌های خوبی هم می‌دهد.امید ابراهیمی مثل دروازه‌بان تیم می‌تواند سریع جذب بوندس‌لیگا شود.و وحید امیری که به پیکه لایی انداخت، همینطور است.

*آیا برای رویارویی با پرتغال شانسی برای ایران قائل  هستید؟

بله.پرتغال تحت فشار برد است.اما ایران چنین نیست.در این حالت، تیم ایران خودش را در حال و روز خوبی می‌بیند.