کدخبر: ۲۲۲۲۸۷ لینک کوتاه

عضو فراکسیون امید:

روحانی سکوتش را بشکند و با مردم شفاف و صریح صحبت کند

اقتصادنیوز؛ فاطمه ذوالقدر گفت: با سکوت، نباید جنگ اقتصادی را از چاله به چاه تبدیل کرد، پیش از عمیق‌تر شدن دوران جنگ اقتصادی با مردم شفاف و صریح صحبت کنید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ فاطمه ذوالقدر نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (سه‌شنبه) پارلمان در تذکری شفاهی با قدردانی از تیم ملی فوتبال ایران، اظهار داشت: آقای رئیس‌جمهور! شرایط اقتصادی حاکم بر کشور در ماه‌های اخیر نشان از ورود به جنگ اقتصادی را می‌دهد که فشار آن بر تمامی اقشار جامعه به ویژه قشر ضعیف و آسیب‌پذیر از جمله کارگران و کارمندان و حتی کسبه بازار تحمیل کرده است.

وی افزود: در کنار این جنگ نابرابر، متأسفانه و بر اساس گزارش‌ها و شواهد مسجل است که اقلیت انگشت‌شمار در حکم ستون پنجم بیگانگان در سر، سودای نابودی ایران دارند و به تلاطم بازار ارز، سکه و اقتصاد دامن زده‌اند و بر چالش اقتصادی و آتش هرج و مرج و بی‌ثباتی به منظور سودجویی و کسب مال حرام و ناکارآمدی دولت می‌دمند.

ذوالقدر در بخش دیگری از سخنانش با انتقاد از عملکرد تیم اقتصادی دولت، تصریح کرد: تیم اقتصادی دولت نتوانسته کارایی لازم را داشته باشد و با وجود تخصیص ارز دولتی به برخی صنایع و خدمات، با اهمال‌کاری در نقش نظارتی، اجازه شکل‌گیری سوداگران در بازارهای مختلف از جمله بازار بورس را داده است، به نحوی که شاهد افزایش قیمت 50 درصدی صنعت آلومینیوم و افزایش نارضایتی در ساخت و سازها هستیم.

وی گفت: رئیس جمهور در شرایط کنونی اقتصادی با مردم سخن بگوید و در مجلس حضور یابد و پاسخگوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی درباره گرانی‌ها و مشکلات عدیده اقتصادی باشد و پاسخ مناسبی دهد، ما نمی‌توانیم درباره افزایش قیمت‌ها پاسخگوی مردم باشیم، وقت آن رسیده که رئیس‌جمهور در مجلس حاضر شده و در این رابطه به نمایندگان پاسخ دهد، به نحوی که شاهد افزایش قیمت 50 درصدی صنعت آلومینیوم و افزایش نارضایتی در ساخت و سازها هستیم.

ذوالقدر در پایان خاطرنشان کرد: با سکوت، نباید جنگ اقتصادی را از چاله به چاه تبدیل کرد، پیش از عمیق‌تر شدن دوران جنگ اقتصادی با مردم شفاف و صریح صحبت کنید و ترکیب تیم اقتصادی را تغییر دهید، رئیس‌جمهور با هماهنگی رئیس مجلس در جلسات علنی مجلس حاضر و پاسخگوی سوالات مردم و نمایندگان باشد.