کدخبر: ۲۲۲۶۹۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
محکومان عضوداعش به سرعت اعدام می‌شوتد

محکومان عضوداعش به سرعت اعدام می‌شوتد

اقتصادنیوز: در پی جنایت اخیر گروهک تروریستی تفکیری داعش در اعدام و مثله کردن چند غیر نظامی عراقی، حیدرالعبادی نخست وزیر عراق دستور اجرای فوری احکام اعدام محکومان داعشی را صادر کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، العبادی پنجشنبه شب در بیانیه ای که از سوی دفتر نخست وزیری عراق صادر شد، خواستار اجرای فوری 'قصاص عادلانه' تروریست هایی شد که پیش تر دادگاه در حق آنان 'حکم اعدام قطعی' صادر کرده بود. 

گفتنی است دادگاه های عراق هر از چندی احکام اعدام علیه تروریست های داعشی عراقی یا اتباع خارجی صادر می کنند. 

روند قطعی شدن حکم اعدام در عراق پیچیده و طولانی است و پس از صدور آن از سوی دادگاه بدوی و تایید آن در دادگاه تجدیدنظر، توسط کمیته های تخصصی در شورای عالی قضایی بررسی و در صورت تایید به ریاست جمهوری ارسال می شود و پس از امضای رییس جمهوری، وارد مرحله اجرا می گردد. 

گفتنی است گروه تروریستی داعش یکشنبه هفته گذشته (17 ژوئن /27 خرداد) با ایجاد یک ایست بازرسی کاذب در منطقه ارتفاعات حمرین در جاده حدفاصل بغداد به کرکوک، شش رانده کامیون را ربود. 

این گروه تروریستی چند روز بعد با انتشار ویدئویی از دولت عراق خواست تا در ازای آنچه آزادی زنان داعشی از زندان های عراق گفته بود، این ربوده شدگان را آزاد کند. 

نیروهای عراق بعد از انتشار نوار ویدئویی و مطالبات افکارعمومی و بستگان ربوده شدگان، جستجوی وسیعی را در سه استان دیاله، صلاح الدین و کرکوک که جاده بغداد به کرکوک از داخل این سه استان عبور می کند، آغاز کردند. 

بعد از یافت شدن پیکر شش راننده ربوده شده و دو قربانی دیگر در عصر دیروز چهارشنبه، گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان امنیت عراق حاکیست که از قتل ربوده شدگان و رها کردن جسدهای آنها در منطقه، چند روز می گذرد. 

در پی افشای این جنایت با توجه به اینکه اغلب قربانیان از استان کربلا و برخی از استان سنی نشین الانبار هستند، انزجار عمومی در عراق در بین شیعیان و اهل سنت به یک میزان نسبت به این جنایت داعش، بالا گرفته است و بسیاری از شخصیت ها و احزاب ضمن تاکید بر ضرورت تشدید اقدامات امنیتی و پلیسی برای مقابله با بقایای داعش خواستار اجرای احکام اعدام درحق این تروریست های تفکیری شدند.