کدخبر: ۲۲۳۰۷۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
نامه کمیسیون عمران مجلس به رییس جمهور / تشکیل کمیته مسکن

نامه کمیسیون عمران مجلس به رییس جمهور / تشکیل کمیته مسکن

اقتصادنیوز : عضو کمیسیون عمران مجلس از ارسال نامه ای به رئیس جمهور در پی نابسامانی های اخیر در حوزه مسکن خبر داد گفت: اعضای کمیسیون عمران مجلس بابت وضعیت بازار مسکن به رئیس جمهور نامه دادند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر ،قلی الله قلی زاده عصر امروز شنبه در جمع خبرنگاران با ابراز تاسف از این که کنترل قیمت اجناس در بازار از دست دولت خارج شده است، اظهار کرد: انتظار می رفت دولت می تواند بر بازار نظارت قوی تری داشته باشد تا بدین گونه سرمایه های سرگردان بازار را دچار تنش های قیمتی نکند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ادامه از افزایش ۲.۵ برابری اجاره بها مسکن در دوره یک ساله در کشور خبر داد، افزود: متاسفانه افزایش بی رویه مصالح ساختمانی قیمت مسکن و حتی اجاره بها را درگیر رشد بی ضابطه نرخ ها کرده است این نیز از نبود نظارت و کنترل بازار ناشی می شود.

وی با تاکید بر اینکه دولت وظیفه دارد در قامت یک مجری وضعیت آشفته بازار و اقتصاد کشور را سر و سامان دهد، گفت: مجلس شورای اسلامی در تبعیت از فرامین رهبری، آماده کمک به دولت در زمینه ها و حوزه های مختلف است و تلاش می کند تا به دولت در سامان دهی بازار و اقتصاد کشور کمک نماید.

الله قلی زاده همچنین از تشکیل کمیته مسکن در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خبر داد، یادآور شد: با توجه به آشفته بازاری که در حوزه مسکن شاهد هستیم کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تشکیل کمیته مسکن به دنبال راهکار برای حل مشکلات مسکن و نابسامانی های اخیر این حوزه بوده و از مسئولان و دستگاه های ذی ربط نیز برای حضور در این کمیته دعوت کرده است.

نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس، کاهش حباب قیمتی حوزه مسکن را از وظایف وزارت راه و شهرسازی دانست، افزود: انتظار داریم تا وزیر راه و شهرسازی با اتخاذ سیاست هایی مانع از افزایش حباب قیمتی در حوزه مسکن شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نامه ای در پی نابسامانی های اخیر در حوزه مسکن از سوی کمیسیون عمران مجلس تدوین و به رئیس جمهور داده ایم، یادآور شد: امیدواریم با تعامل و همکاری دولت و مجلس بتوانیم آشفته بازار حوزه مسکن را مدیریت کنیم.