کدخبر: ۲۲۳۳۱۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
نظر حجاریان درباره شرکت اصلاح‌طلبان در انتخابات/ باید تن بدهیم به امثال دولت اعتدال

نظر حجاریان درباره شرکت اصلاح‌طلبان در انتخابات/ باید تن بدهیم به امثال دولت اعتدال

اقتصادنیوز: سعید حجاریان در یک مصاحبه اینترنتی نظرات خود را درباره حضور اصلاح طلبان در انتخابات تشریح کرد.

به گزارش اقتصادنیوز روزنامه شرق نوشت: سعید حجاریان با شبکه اینترنتی عصر ما گفت‌وگو کرده است.

بخشهایی از اظهارات او را می خوانید:

* انتخابات بت نیست برای ما؛ چه کسی گفته اصلا باید شرکت کرد یا نکرد. ممکن است شرکت کنیم؛ ممکن است شرکت نکنیم. بستگی به شرایط دارد. ممکن است ما هم بگوییم که شرکت نمی‌کنیم با وضع کنونی».«اگر شورای نگهبان می‌خواهد همین‌طوری عمل کند (اشاره به مسئله ردصلاحیت‌ها) اصلا شرکت نمی‌کنیم».

* «خود من گفتم یک پارلمان سایه بسازیم؛ یعنی چه؟ یعنی اعضایی که رفتند داخل فراکسیون امید، اولا آنها را کنترل کنیم؛ ثانیا به اینها برنامه بدهیم که کجا، چه کاری انجام دهند، اما اصلاح‌طلب‌ها (چنین کاری) نکردند.

* من نمی‌توانستم به‌تنهایی کاری انجام بدهم. البته خودم به‌تنهایی با بعضی از آنها مرتبط هستم، گاهی حرف‌هایی می‌زنند، اما تک‌روی می‌کنند. بنا بود که چه برای شوراها، چه برای مجلس و چه برای دولت، سایه بسازیم».

* اگر اصلاحات یک هسته سخت-نه به شکل فردی؛ ممکن است خاتمی باشد یا نباشد- داشته باشد، سالم و پاک و قدرتمند؛ هسته سختی که عده‌ای باشند، می‌شود انواع هاله‌ها یا حلقه‌هایی را دور آن کشید (که) حتی به اعتدال‌گراها و راست‌ها (اشاره به اصولگرایان) برسد. ما می‌خواهیم کار جبهه‌ای کنیم؛ کار جبهه‌ای اگر هسته‌اش سخت نباشد، وا می‌رود.قرار شده یک هسته سخت شکل بگیرد؛ هسته؛ آدم‌هایی هستند که برای اصلاحات هزینه دادند؛ کار کردند و فهمیدند اصلاحات یعنی چه و چشمی هم به قدرت ندارند.

* دیگر محال است بگذارند اصلاح‌طلبان دولت را بگیرند. باید کم‌کم عادت کنیم به امثال دولت اعتدال.