کدخبر: ۲۲۳۵۰۷ لینک کوتاه

پیشنهاد عضو جبهه پایداری به دولت:پرداخت ارز به حجاج لازم نیست

اقتصادنیوز :در جلسه نوبخت و کرباسیان با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس، پیشنهاد‌هایی در خصوص قیمت ۵۰۰۰ تومانی دلار و توقف عرضه دلار دولتی برای سفر‌ها و واردات خودرو و موبایل مطرح شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین ، محمدرضا پور ابراهیمی که در جلسه بررسی آخرین تحولات اقتصادی و تغییرات احتمالی ساختار بودجه‌ای با حضور نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی در کمیسیون اقتصادی مجلس سخن می‌گفت تاکید کرد: اتفاقات چند هفته اخیر بازار ارز نشان داد که بازار ثانویه ارزی باید محقق شود. تاخیر در ایجاد چنین بازاری اقتصاد کشور را با چالشی جدی مواجه کرد و حتی بورس را که روند صعودی داشت از این عامل متاثر شد.

وی گلوگاه تصمیم گیری‌ها در امور اقتصادی کشور را نبود بازار ثانویه ارزی اعلام کرد و افزود: برای آرامش بخشی به فضای اقتصادی به ویژه بازار ارز تشکیل بازار ثانویه ارز ضرورت دارد.

در این جلسه رحیم زارع­ عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در سخنانی یکسان سازی توام با محدودیت نرخ ارز را مانع عرضه ارز بخش خصوصی به بازار دانست و گفت: پیشنهاد می‌کنم نرخ ارز تعیین شده دولت از ۴۲۰۰ تومان فعلی به ۵۰۰۰ تومان افرایش یابد، تا شرکت‌های بزرگ ارز حاصل از صادرات را در بازار عرضه کنند.

امیرآبادی دیگر عضو اقتصادی مجلس­ و عضوجبهه پایداری نیز پرداخت ارز مسافری و حج به همراه ارز واردات گوشی‌های تلفن همراه­ و­ خودرو را از ضرورت‌های مردم ندانست و گفت: برای بهبود وضع اقتصاد کشور فردا بسته پیشنهادی مجلس به دولت ارایه می‌شود.