کدخبر: ۲۲۳۸۵۸ لینک کوتاه

مسخره کردن ترامپ برای غلط‌های املایی توئیت‌هایش

اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور آمریکا همزمان با اینکه در توئیتر انتقادات جدیدی را از خبرگزاری‌های جعلی مطرح کرد، به خاطر غلط‌های املایی و گرامری‌اش به سخره گرفته شد اما با انتشار توئیتی دیگر به مهارت نوشتاری خود بالید.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی میل، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در توئیتی نوشت: بعد از نوشتن تعداد بسیار زیادی کتاب پرفروش به خودم و توانایی نوشتنم افتخار می‌کنم و باید ذکر کنم که خبرگزاری‌های جعلی دائما دوست دارند توئیت‌های مرا بررسی و کند و کاو کرده تا به یک غلط برسند. من تنها برای تاکید برخی از کلمات را با حرف بزرگ می‌نویسم نه اینکه لزوما این لغات باید با حرف بزرگ نوشته شوند.

اما این تنها با حرف بزرگ نوشتن واژگان نیست که سبب شده رسانه‌ها نسبت به توئیت‌های ترامپ دقیق شوند. ترامپ معمولا توئیت‌هایش را با غلط‌های املایی متعددی منتشر کرده و سپس آنها را حذف می‌کند.

سه دقیقه قبل از انتشار توئیتی برای دفاع از توانایی نوشتاری‌اش، ترامپ مرتکب چنین غلط‌های املایی در توئیتی برای بی اعتبار کردن روزنامه واشنگتن پست شد.

ترامپ ابتدا نوشت که روزنامه واشنگتن پست "مایه ننگی برای روزنامه نگاری" است و در این توئیت از واژه‌  "discgrace" استفاده کرد. شش دقیقه بعد ترامپ مدل جدیدی از این توئیت را منتشر کرده و این غلط املایی خود را اصلاح کرد.

ترامپ همچنین در محکوم کردن اخبار جعلی دچار یک خطای دیگر شد. وی مدعی شد که روزنامه نگاران توئیت‌هایش را مورد بررسی و کند و کاو قرار می‌دهند و به جای آنکه از واژه "pore over" استفاده کند، اشتباها از واژه "pour over" استفاده کرد.

یکی دیگر از اشتباهات ترامپ در این توئیت نیز این بود که باید در میان واژه پرفروش "best selling" از یک خط فاصله استفاده می‌کرد تا به کتاب‌هایی که نوشته شخص ترامپ است، اشاره داشته باشد.