کدخبر: ۲۲۳۹۸۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
جیره‌بندی آب به نوع مصرف شهروندان بستگی دارد

جیره‌بندی آب به نوع مصرف شهروندان بستگی دارد

وزیر نیرو گفت: هر نوع جیره‌بندی در آب و برق به نوع مصرف خود مصرف‌کنندگان بستگی دارد، مردم هوشیار ما می‌دانند در مناطق پر جمعیتی مانند تهران منابع محدودی داریم و با چشم خود سطح آب دریاچه‌ها را مشاهده می‌کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خانه ملت ،رضا اردکانیان در خصوص احتمال جیره‌بندی آب و برق، اظهار داشت: همواره در جواب این سوال اینگونه پاسخ داده‌ام که هر نوع جیره‌بندی در آب و برق به نوع مصرف خود مصرف‌کنندگان بستگی دارد، مردم هوشیار ما می‌دانند در مناطق پر جمعیتی مانند تهران منابع محدودی داریم و با چشم خود سطح آب دریاچه‌ها را مشاهده می‌کنند.

وزیر نیرو با بیان اینکه اگر از آب شرب با کیفیتی که با این هزینه و سختی تدارک می‌شود برای مصارف شرب و ضروری استفاده شود نه امسال بلکه هیچ سال دیگری جیره‌بندی نداریم، گفت: حتی اگر در حال حاضر غفلت کنیم و از آب با کیفیت برای مصارف غیر ضروری استفاده کنیم ممکن است جیره‌بندی در فصل زمستان نیز صورت بگیرد.

وی اضافه کرد: جیره‌بندی در آب به برخورد ما با نوع مصرف بر می‌گردد، اطمینان داریم با همکاری مردم در سال جاری این اتفاق نمی افتد.

اردکانیان در خصوص اینکه قطعی برق سه ساعته در برخی مناطق تهران را شاهد هستیم، اظهار داشت: در برخی مناطق قطعی برق را داریم که بخش عمده آن به دلیل نواقص فنی است که از نظر فشاری که به شبکه وارد می‌‌شود رخ می‌دهد، حال تلاش می‌کنیم خاموشی برنامه‌ریزی نداشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه قطع برق برنامه‌ریزی شده به مدت سه ساعت در مناطق تهران وجود ندارد، ادامه داد: دولت امروز در ارتباط تغییر ساعت ضروری دستگاه‌ها در استان تهران همراهی لازم را داشت، حتی مقرر شد وزارت‌خانه‌ها و سازمان‌های مرکزی که به راحتی نمی‌توانند ساعت کاری خود را تغیر دهند حدود دو ساعت در دوره پیک مصرف دستگاه‌های سرمایشی خود را خاموش کنند.

وزیر نیرو در پایان خاطرنشان کرد: اینکه در  فصل تابستان در داخل ساختمان محل کار خود احساس کنیم تابستان است نه پاییز، کار سختی نیست.