کدخبر: ۲۲۴۱۸۷ لینک کوتاه

تقدیر جالب مردم ژاپن از بازیکنان تیم ملی فوتبال +عکس

اقتصاد نیوز: نمایش قدرتمند و جالب توجه ژاپنی ها در جام جهانی ۲۰۱۸ باعث شد تا فدراسیون فوتبال این کشور در اقدامی جالب پیراهن این تیم با نام اعضای تیم را در موزه ملی این کشور جاودانه کند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از ورزش سه، ژاپن به عنوان تنها نماینده فوتبال آسیا در جام جهانی موفق شد گام به مرحله یک هشتم نهایی جام 2018 بگذارد و در این مرحله نیز تنها روی بدشانسی مقابل بلژیک پرستاره شکست را پذیرا و از جام کنار برود. نمایشی که تعریف و تمجیدهای فراوانی برای این تیم در پی داشت تا جایی که به بازیکنان این تیم لقب "سامورایی های شجاع" داده شد.

 


فدراسیون فوتبال ژاپن در پی نمایش تحسین برانگیز بازیکنان و اعضای این تیم در روسیه با دستور مقامات دولتی و فشار افکارعمومی این کشور در راه تمجید از زحمات تیم در اقدامی جالب توجه پیراهن تیم ملی مزین به نام تمام بازیکنان روی آن را در موزه ملی ژاپن ثبت و جاودانه کرد تا سامورایی های شجاع جام 2018 برای همیشه نام شان در ذهن مردم این کشور باقی بماند.

 


ژاپن در حالی مقابل بلژیک در مرحله یک هشتم نهایی شکست را پذیرا شد که ابتدا با دو گل پیش افتاد سپس با خوردن سه گل که گل سوم در آخرین دقیقه وقت های تلف شده به ثبت رسید فرصت صعود به جمع هشت تیم برتر جام جهانی را از دست داد.