واکنش وزارت خارجه به اخراج دو دیپلمات ایرانی در هلند

کدخبر: 224503
اقتصادنیوز؛ بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه اقدام هلند در اخراج دو دیپلمات ایرانی در هلند را محکوم کرد و حق اقدام متقابل برای ایران را محفوظ دانست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا؛ بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان درباره اخراج دو دیپلمات ایرانی از هلند، ضمن محکومیت این اقدام گفت: جمهوری اسلامی ایران این تصمیم را اقدامی غیرسازنده در روابط دو کشور ارزیابی می‌‌کند.‌ 

وی افزود: دستیار وزیر امور خارجه بلافاصله با احضار سفیر هلند در تهران مراتب اعتراض رسمی دولت جمهوری اسلامی ایران را نسبت به این عمل غیردوستانه ابلاغ کرد. 

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران خواهان حفظ و گسترش روابط با تمام کشورها بر مبنای حسن تفاهم و احترام متقابل است و در عین حال به عنوان قربانی اقدامات تروریستی بر موضع اصولی خود در مبارزه قاطع و غیرتبعیض‌‌‌‌آمیز تمام اعضای جامعه جهانی با تروریسم را مجددا تاکید مورد تاکید قرار می‌‌‌دهد. 

قاسمی ضمن غیرمنطقی و فاقد وجاهت قانونی دانستن اقدام دولت هلند اظهار داشت: انتظار داریم مقامات این کشور، به جای ایراد اتهامات ناوارد و ناروا به دیگران، باید به تعهدات بین‌‌‌المللی خود در قبال دستگیری و محاکمه عناصر تروریستی که حتی از سوی پلیس اینترپل هم برای آنها اخطار قرمز (Red Notice) صادر شده است، عمل کرده و درخصوص پناه دادن به اعضای تروریست و جنایتکار گروهک منفور منافقان که دست آنان به خون مردم ایران آلوده است، توضیح دهد. 

وی ادامه دادد: همانگونه که قبلا نیز به نماینده دولت پادشاهی هلند ابلاغ شد، جمهوری اسلامی ایران حق خود را برای عمل متقابل محفوظ می‌‌‌دارد.

تیتر یک
  • گزارش آسوشیتدپرس از نمایشگاه دهوک اقلیم کردستان

    اقتصادنیوز: در شرایطی که بازرگانان ایرانی چشم امید به بازار عراق دارند، کاهش قدرت خرید عراقی‌ها به سبب افت قیمت نفت و…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید