کدخبر: ۲۲۴۶۷۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
رهبر کره‌شمالی در سالگرد درگذشت پدربزرگش حاضر نشد

رهبر کره‌شمالی در سالگرد درگذشت پدربزرگش حاضر نشد

اقتصادنیوز: خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی امروز (یکشنبه) گزارش داد، مقامات عالی رتبه حکومت کره شمالی به مناسبت بیست و چهارمین سالگرد درگذشت "کیم ایل سونگ" بنیانگذار حکومت این کشور و پدر بزرگ رهبر فعلی این کشور از مقبره وی به اسم کاخ "خورشید" بازدید به عمل آوردند، اما ظاهرا کیم جونگ اون در این مراسم شرکت نکرده است.

به‌ گزارش ‌اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، ‌به نقل از خبرگزاری یونهاپ، خبرگزاری رسمی کره شمالی و روزنامه‌ حکومتی رودونگ سینمون گزارشی همراه با یک تصویر منتشر کردند که نشان می‌دهد در این مراسم کیم یونگ چول، معاون رئیس کمیته‌ مرکزی حزب حاکم کارگران کره که طی روزهای گذشته میزبان مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا بود جزو مقاماتی است که در این مراسم به کیم ایل سونگ در مقبره‌اش در نیمه شب شنبه ادای احترام کردند.

همچنین بر اساس این گزارش دیگر مقامات حاضر در این مراسم کیم یونگ نام، رئیس مجمع عالی خلق کره شمالی، چوئه ریونگ هائه معاون رئیس کمیسیون امور کشور کره شمالی و پاک پونگ جو و یکی از معاونان دیگر این کمیسیون بودند.

خبرگزاری دولتی کره شمالی در گزارش خود نوشت: در این مراسم مقامات ارشد حزب حاکم، دولت و ارتش به مجسمه‌های کیم ایل سونگ و همچنین پسر وی، کیم جونگ ایل ادای احترام کردند.

در این مراسم سبدهای گل بزرگی در مقابل این مجسمه‌ها به نمایندگی کیم جونگ اون قرار داده شد، اما ظاهرا رهبر فعلی کره شمالی در این مراسم شرکت نکرد. هر چند که خبرگزاری دولتی کره شمالی به اینکه این رهبر در این مراسم حضور داشته است یا خیر اشاره‌ای نکرد، این‌ در حالی است  که یک سال و در بیست و سومین سال درگذشت کیم ایل سونگ، کیم جونگ اون برای ادای احترام به پدر بزرگش حضور یافته بود.

سالگرد درگذشت کیم ایل سونگ مهمترین رخداد رسمی در این کشور محسوب می‌شود.