کدخبر: ۲۲۵۰۲۴ لینک کوتاه

نگرانی امانوئل ماکرون درباره آینده اروپا

اقتصادنیوز: رئیس‌جمهوری فرانسه، در سخنرانی ۹۰ دقیقه‌ای خود در برابر ۹۰۰ قانون‌گذار فرانسوی که به کاخ ورسای آمده بودند، از بحران اتحادیه اروپا سخن گفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، آسوشیتدپرس نوشت، «امانول ماکرون»، رئیس‌جمهوری فرانسه، روز گذشته -دوشنبه- گفت که انتخابات پارلمانی اتحادیه اروپا در سال آینده میلادی، صحنه نبرد میان ملی‌گرایان و نیروهای پیشرو سیاسی خواهد بود. ماکرون این انتخابات را «نقطه عطفی» خواند که آینده اروپا را تعریف خواهد کرد. 

ماکرون در سخنرانی ۹۰ دقیقه‌ای خود در برابر ۹۰۰ قانون‌گذار فرانسوی که به کاخ ورسای آمده بودند از بحران اتحادیه اروپا سخن گفت. 

این در حالی است که بر اساس نظرسنجی‌ها، محبوبیت او رو به کاهش گذاشته است. ماکرون با اشاره به این‌که خشم و ترس رای‌دهندگان باعث شد تا او در انتخابات سال ۲۰۱۷ انتخاب شود، گفت: «به همین خاطر است که فروتن،‌ اما قاطع، در برابر شما ایستاده‌ام.»

با این حال منتقدان ماکرون می‌گویند که تواضع از خصایص رئیس‌جمهوری فرانسه نیست، چراکه او سخنرانی سالیانه خود را در تالاری زرکوب در کاخ الیزه برگزار می‌کند که اعضای پارلمان حق واکنش به سخنان او را ندارند.