کدخبر: ۲۲۶۳۶۲ لینک کوتاه

با استارت‌آپ‌ها ارزان سفر کنید

اقتصاد نیوز: یکی از استارت‌آپ‌ها موفق به طراحی نرم افزاری شده است که به کمک آن می‌توانید برای خود همسفر پیدا کنید و سفری ارزان داشته باشید.

به گزارش اقتصاد نیوز، اختراعات روزمره جوانان نخبه در شرکت‌های دانش‌بنیان و همچنین طرح‌های مبتنی بر دانش است که رشد و پیشرفت کشور را رقم می‌زند.

در گذشته برای سفر کردن و مسافرت از کالسکه و یا قطارهای دودی استفاده می‌شد و همین موضوع سبب شد تا عده‌ای زیادی از افراد در کنار یکدیگر مسیری را طی کنند اما  امروز سفر با تاکسی، اتوبوس و مترو رواج پیدا کرده است اما نوع دیگری از مسافرت وجود دارد که در آن شما تنها در یک اتومبیل می‌نشینید و به سفر می‌روید.

 شاید گاهی اوقات تنهایی سفر کردن برای شما خوشایند نباشد زیرا نگرانی‌ها در خصوص راننده خودرو و هزینه بالای تاکسی‌های دربست و عدم تمایل افراد به تنهایی سفر کردن باعث شده است که استارت آپ‌ها و برای حل این مشکلات، چاره‌ای بیندیشند.

به تازگی یکی از استارت‌آپ‌ها موفق به طراحی نرم افزاری شده است که در آن می‌توانید همراه و هم سفر خود را پیدا کنید؛ در این سامانه شما تنها کافیست مسیر خود را مشخص کنید تا هم مسیری از میان افرادی که شاید شما نشناسید برایتان‌ پیدا شود. 

به گفته سازندگان این برنامه هر یک افرادی که می‌خواهند مسافر و همراهی را انتخاب کنند، تنها کافیست ابتدا مبدأ و مقصد خود را مشخص کنند و سپس صندلی‌های درخواستی را هم تعیین کنند تا در این صورت هم مسیری برایشان‌ انتخاب شود.

از سویی دیگر رانندگان خودرو هم می‌توانند با مشخص کردن مبدأ و تعیین زمان سفر خود، مسافری را انتخاب کنند.

از جمله ویژگی‌های این برنامه، کاهش هزینه‌های رفت و آمد، امکان سفر راحت، امکان سفر با افراد شبیه و هم سلیقه خود و همچنین آسودگی خاطر در سفر است.