کدخبر: ۲۲۶۷۶۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
مایک پامپئو به عنوان شاهد به جلسه سنا می‌رود

مایک پامپئو به عنوان شاهد به جلسه سنا می‌رود

اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه آمریکا هفته آینده به عنوان شاهد در برابر کمیته سیاست خارجی سنا حاضر خواهد شد. پیش‌بینی‌می‌شود که کنفرانس خبری ترامپ و پوتین در هلسینکی در این جلسه او را با چالش‌هایی مواجه کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، پایگاه خبری هیل نوشت، یکی مقام جمهوری‌خواه تایید کرد که مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در روز 25 ژوئیه به عنوان شاهد در برابر کمیته سیاست خارجی سنا حاضر خواهد شد.

شهادت او یک هفته پس از آن صورت خواهد گرفت که اظهارات دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در کنفرانس خبری مشترکش با ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه در هلسینکی انتقادات بسیاری را از سوی دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان آمریکا در پی داشت.

ترامپ که در این کنفرانس خبری گفته بود، دلیلی نمی‌بیند که روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مداخله کرده باشد، بک روز پس از نشست هلسینکی از این ادعا عقب‌نشینی کرد و مدعی شد که در صحبت‌هایش مرتکب اشتباه لفظی شده است.

با اینکه حضور پامپئو در کمیته سیاست خارجی سنا پس از نشست ترامپ و پوتین در فنلاند صورت می‌گیرد، اما تقاضای حضور او در برابر این کمیته، ابتدا پس از نشست ترامپ با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی مطرح شد.

این مقام جمهوری‌خواه همچنین اظهار کرد که علاوه کره شمالی، مساله روسیه نیز به عنوان موضوع دوم در این جلسه مطرح خواهد شد.