کدخبر: ۲۲۷۰۶۷ لینک کوتاه

مدیر اطلاعات ملی آمریکا هم از نشست ترامپ و پوتین بی‌خبر است

اقتصادنیوز: مدیر اطلاعات ملی آمریکا نسبت به اتفاقاتی که در نشست دو ساعته روسای جمهور ایالات متحده و روسیه در هلسینکی افتاده است، اظهار بی اطلاعی کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، رویترز نوشت، دن کوتس مدیر اطلاعات ملی آمریکا روز پنجشنبه در سخنانی گفت: من نمی دانم در نشست دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در هلسینکی چع اتفاقی افتاده است.

بر اساس این گزارش اظهارات مدیر اطلاعات ملی آمریکا در شرایطی این اظهارات را بیان کرده است که دیدار ترامپ و پوتین موجب نگرانی های گسترده ای در بین نمایندگان آمریکایی شده است.

جمهوریخواهان و دموکرات های کنگره به دنبال یافتن پاسخ این سئوال هستند که در دیدار ترامپ و پوتین چه توافقاتی حاصل شده است.

مخالفت ترامپ با محکومیت اقدامات روسیه برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری 2016 میلادی با موج گسترده ای از انتقادات از سوی جامعه اطلاعاتی و نمایندگان آمریکایی روبرو شده است.

دن کوتس در سخنانی در نشست امنیتی آسپن در کلرادو گفت: حق با شماست، من نمی دانم در این نشست چه اتفاقی افتاده است. تصور می کنم با گذشت زمان رئیس جمهور اطلاعاتی را درباره آنچه در این نشست اتفاق افتاده است، اعلام خواهد کرد.

ترامپ در کنفرانس خبری مشترک با پوتین در هلسینکی در پاسخ به سئوالی درباره دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، ضمن زیر سئوال بردن یافته های جامعه اطلاعاتی آمریکا ، سیاست های احمقانه واشنگتن در قبال مسکو را محکوم کرد.

دن کوتس بلافاصله به اظهارات ترامپ واکنش نشان داد و با انتشار بیانیه ای از نتایج تحقیقات جامعه اطلاعاتی آمریکا در قبال دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری حمایت کرد و گفت: روسیه همچنان به تلاش های مستمر خود برای ضربه زدن به دموکراسی ادامه می دهد.

ترامپ با انتشار توئیتی در روز پنجشنبه اعلام کرده است که درباره موضوعات تروریسم، اسرائیل، اشاعه تسلیحات، حملات سایبری، اوکراین، خاورمیانه و کره شمالی با رئیس جمهور روسیه رایزنی کرده است.

پوتین نیز بدون اشاره به جزئیات این دیدار تاکید کرده است که این دیدار موفقیت آمیز بوده و توافقات مفیدی حاصل شده است.