کدخبر: ۲۲۸۳۷۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

وزیر جنگ اسرائیل خواستار تصویب لایحه اعدام اسرای فلسطینی

اقتصادنیوز؛ آویگدور لیبرمن امروز (چهرشنبه) خواستار تصویب پیش‌نویس لایحه اعدام اسرای فلسطینی در کابینه امنیتی این رژیم شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب؛ آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ رژیم اسرائیل با اشاره به نشست امروز کابینه امنیتی اسرائیل در صفحه توئیتر خود نوشت: «سرانجام، لایحه مجازات اعدام برای "تروریست‌ها" تبدیل به مصوبه می‌شود».

رسانه‌های صهیونیستی نیز اعلام کرده‌اند که قرار است در نشست امروز کابینه امنیتی این رژیم پیش‌نویس لایحه اعدام اسرای فلسطینی بررسی شود.

لیبرمن مدعی شد: «من اطمینان دارم همکارانم این موضوع را درک می‌کنند که ما برای مقابله با "تروریسم" نیازمند هر ابزار جنگی هستیم، "تروریستی" که یک خانواده را قربانی می‌کند نباید زنده به خانه خود بازگردد»!

وی در ادامه ادعاهای خود گفت: هیچ دلیلی وجود ندارد که ما بیشتر از آمریکا و ژاپن در جنگ علیه "تروریسم" شفاف‌سازی کنیم.

کنست در قرائت اولیه این لایحه که در ژانویه گذشته توسط حزب "اسرائیل خانه ما" به ریاست لیبرمن ارائه شد به این لایحه رای داد؛ لایحه‌ای که تاکید دارد دادگاه نظامی می‌تواند با تایید دو قاضی حکم اعدام اسرای فلسطینی را صادر کند.

این پیش نویس با انتقادهایی از طرف مقامات این رژیم از جمله آفیخای مندلبلیت، دادستان کل اسرائیل همراه است.

این لایحه باید پیش از ارائه در کنست برای قرائت دوم و سوم، در کابینه امنیتی بررسی و تصویب شود.

این درحالی است که طبق آخرین گزارش هیئت امور اسرا و آزادگان فلسطینی وابسته به سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) تعداد اسرای فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی به ۶۵۰۰ تن رسیده که ۳۵۰ تن از این افراد کودک و نوجوان و ۱۸۰۰ تن دیگر افراد بیمار هستند که ۷۰۰ تن از این افراد نیاز به مداوای فوری دارند. همچنین افراد دیگری نیز به جرم کشتن سربازان صهیونیستی به حبس ابد محکوم شده‌اند.