در جمع خبرنگاران؛

ترامپ دیدار ستاد انتخاباتی خود با روس ها را ردکرد

کدخبر: 228689
اقتصاد نیوز: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز (جمعه) در جمع خبرنگاران پرسش اصحاب رسانه را درباره اطلاع وی از ماجرای دیدار اعضای ارشد ستاد انتخاباتی خود با طرف روس در ژوئیه 2016 (تیر / مرداد 95) بی پاسخ گذاشت.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا، وی در حالی که در صفحه توییتری خود در مورد جلسه دیدار پسر ارشدش و دیگر اعضای ستاد انتخاباتی خود با روس ها در برج ترامپ ابراز بی اطلاعی کرد، اما سی ان ان ساعاتی پیش با استناد به سخنان «مایکل کوهن» وکیل پیشین وی اعلام کرد که رئیس جمهوری آمریکا از این نشست با خبر بوده است. 

سی ان ان گزارش داد که در آن نشست، روس ها پیشنهاد ارائه برخی اطلاعات مخرب علیه «هیلاری کلینتون» رقیب انتخاباتی ترامپ را مطرح کردند.

ترامپ در ادامه سخنان خود در جمع خبرنگاران تصریح کرد: رشد اقتصادی آمریکا در سه ماهه دوم سال جاری (میلادی) 4.1 (چهار و یک دهم ) درصد بوده که این میزان در دو دولت قبلی سابقه نداشته است.

وی افزود: در دو دولت گذشته 'جرج دبلیو بوش' (پسر) و «باراک اوباما» رشد اقتصادی آمریکا تنها 1.8 (یک و هشت)دهم درصد بود و این درحالی است که تنها یکسال و چند ماه از دوره ریاست جمهوری من می گذرد.

وی افزود: هر رقم از این رشد اقتصادی به منزله سه تریلیون دلار سرمایه و اشتغالی برابر با 10 میلیون فرصت شغلی است.

ترامپ گفت: میزان کسری تجاری آمریکا نیز به 50 میلیارد دلار کاهش یافته است.

وی شرکت های آمریکایی که در خارج احداث شده و اکنون بخصوص شرکت 'اپل' که قرار است فعالیت های خود را در داخل متمرکز کنند را درجهت ایجاد اشتغال در آمریکا بسیار موثر دانست.

ترامپ در بخش دیگری از سخنان خود گفت که هیچ کشوری در جهان همچون آمریکا تجهیزات و ادوات سنگین نظامی را نمی سازد و امکاناتی فراهم می کند که دیگر کشورها قادر باشند این تجهیزات را به فوریت از آمریکا خریداری کنند.

 تشکر از رهبر کره شمالی 

ترامپ در ادامه از رهبر کره شمالی نیز بابت بازگرداندن بقایای اجساد نظامیان آمریکایی در جنگ کره تشکر کرد و گفت: می خواهم در برابر شما اصحاب رسانه از «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی که در این زمینه به قول خود عمل کرد تشکر کنم. 

رئیس جمهوری آمریکا در پایان بدون پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره اطلاع وی از ماجرای دیدار اعضای ارشد ستاد انتخاباتی وی با طرف روس در جولای 2016 در برج ترامپ، محل سخنرانی را ترک کرد.

 

از دست ندهید
بلیط هواپیما