کدخبر: ۲۲۹۲۸۶ لینک کوتاه

۲۶ ناو جدید وارد نیروی دریایی روسیه می‌شوند

اقتصادنیوز: همزمان با افزایش تنش میان روسیه و غرب، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در بزرگداشت روز نیروی دریایی این کشور گفت: ناوگان روسیه ۲۶ ناو جدید در سال جاری میلادی دریافت می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دویچه وله نوشت، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در سن‌پترزبورگ در مراسم بزرگداشت روز نیروی دریایی روسیه گفت: در سال 2018 نیروی دریایی کشور باید 26 ناو جدید، قایق موتوری و شناورهای مجهز به موشک‌های کروز کالیبر دریافت کند.

پوتین اعلام کرد: کسانی که با بخش کشتی‌سازی روسیه کار می‌کنند باید تلاش خود را بیشتر کنند که به تجهیز دوباره و به روز کردن نیروی دریایی روسیه کمک کنند.

وی ادامه داد: هشت ناو جدید در حال حاضر وارد ناوگان نیروی دریایی شده است که شامل چهار ناو جنگی، یک قایق ویژه مبارزه با تروریسم و سه کشتی لجستیک اشاره کرد.

پوتین وعده داد: به روز کردن و تقویت نیروی دریایی ادامه خواهد یافت.

همچنین الکساندر مویسیف، فرمانده یگان نیروی دریایی روسیه در دریای سیاه اعلام کرد: شش کشتی جدید از جمله ناوهای موشکی تا پایان امسال وارد نیروی دریایی می‌شود.

از سوی دیگر پوتین در مانور سالانه نیروی دریایی در رودخانه نوا در سن‌پترزبورگ با حضور 39 کشتی حضور یافت.

وزارت دفاع روسیه در پیامی در فیسبوک اعلام کرد که مراسم روز دریانوردی روسیه در پایگاه نظامی این کشور در طرطوس سوریه نیز با مانور شش ناو و یک زیردریایی دیزلی کالپینو برگزار شد.